موج
کدخبر : ۴۰۴۶۹۹ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-404699

شهرام حبیب‌زاده خبر داد:

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان اردبیل گفت: در شبانه‌روز گذشته 45 بیمار جدید مبتلا به کرونا در مراکز درمانی استان بستری شده اند.

به گزارش خبرگزاری موج اردبیل، شهرام حبیب‌زاده ، رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان اردبیل با اشاره به وضعیت و آمار کرونایی در استان اردبیل، گفت: در شبانه‌روز گذشته، 45 بیمار قطعی مبتلا به کرونا در مراکز درمانی استان اردبیل بستری شدند که تعداد بیماران بستری به 189 نفر رسید.

وی افزود: در این مدت خوشبختانه 29 بیمار با بهبودی نسبی از مراکز درمانی استان ترخیص شدند و 115 بیمار نیز به‌صورت سرپایی تحت نظر هستند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان اردبیل بیان کرد: 50 بیمار مبتلا به کرونا در شرایط نامساعد در بخش مراقبت‌های ویژه بستری بوده و متاسفانه 2 نفر از بیماران کرونایی نیز در شبانه‌روز گذشته فوت کردند.

حبیب زاده با اشاره به تزریق بیش از یک‌میلیون و 473 هزار و 682 دُز واکسن کرونا در استان اردبیل، تصریح کرد: 856 هزار و 11 دُز مربوط به مرحله اول و 617 هزار و 671 دُز نیز مربوط به مرحله دوم واکسیناسیون بر علیه کرونا است.

وی تاکید کرد: رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی و تزریق واکسن تنها راه کنترل و کاهش این بیماری است و افرادی که تاکنون اقدام به تزریق واکسن نکرده‌اند سریعا جهت دریافت واکسن به مراکز تعیین شده مراجعه کنند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان اردبیل گفت: براساس‌ آخرین وضعیت اعلام شده توسط وزارت بهداشت، هم اکنون شهرستان مشگین شهر در وضعیت نارنجی، شهرستان های اردبیل، پارس آباد، گرمی و بیله سوار در وضعیت زرد و شهرستانهای خلخال، نمین، کوثر، سرعین، نیر و اصلاندوز در وضعیت آبی قرار دارند.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها

`