موج
کدخبر : ۴۰۴۴۷۴ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-404474

دوربین های پلاک خوان در سطح شهر یزد نسبت به محاسبه پارامترهایی نظیر زمان سفر، سطح سرویس معابر، حجم ترافیک عبوری و سایر پارامترهای ترافیکی اقدام می نماید.

به گزارش خبرگزاری موج یزد به نقل از روابط عمومی معاونت امور زیربنایی و حمل و نقل شهرداری یزد، محمد مرزبان مدیر مهندسی و ایمنی ترافیک شهرداری یزد از اجرای پروژه ANPR، دوربین های پلاک خوان در شهر یزد برای نخستین بار خبر داد.

وی در این خصوص گفت: مطالعات ترافیکی مهمترین فرآیند جهت تصمیم گیری در اجرای پروژه های ترافیکی می باشد و برای یک مطالعات کاربردی، داشتن اطلاعات تاریخی در خصوص داده های ترافیکی ضروریست، در این راستا حوزه مهندسی و ایمنی ترافیک با همکاری سازمان فاوا شهرداری یزد نسبت به اجرای سامانه ANPR  اقدام نمود.

مدیر مهندسی و ایمنی ترافیک شهرداری یزد افزود: این سامانه با بهره گیری از دوربین های پلاک خوان در سطح شهر یزد نسبت به محاسبه پارامترهایی نظیر زمان سفر، سطح سرویس معابر، حجم ترافیک عبوری و سایر پارامترهای ترافیکی اقدام می نماید.

وی هزینه فاز اول این پروژه را بالغ بر چهار میلیارد ریال اعلام کرد و گفت: علاوه بر استفاده از داده های این سامانه در مطالعات ترافیکی، جهت اطلاع رسانی به رانندگان نسبت به وضعیت راه ها از این سامانه استفاده می گردد.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها

`