موج
کدخبر : ۴۰۴۴۲۴ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-404424

رئیس کل دادگستری مازندران:

رئیس کل دادگستری مازندران گفت: از ابتدای سالجاری تاکنون 438 هکتار از اراضی ملی به ارزش بیش از 16‌هزار میلیارد ریال در مازندران خلع ید و رفع تصرف شد.

به گزارش خبرگزاری موج مازندران، حجت الاسلام والمسلمین اکبری اظهار داشت: در راستای حفاظت از اراضی ملی و برخورد جدی با سودجویان و تخریب کنندگان اراضی ملی و دولتی 438 هکتار از اراضی ملی در 484 پرونده و طی اجرای احکام قطعی قضایی از ید غیرقانونی متجاوزان خارج و رفع تصرف شد.

وی ادامه داد: در برخورد با هرگونه تغییر غیرمجاز کاربری اراضی زراعی و باغات نیز به تعداد 1227 فقره پرونده قضایی رسیدگی و پس از قلع وقمع بنای غیرمجاز در 6ماه گذشته جمعاً 116 هکتار از این اراضی به وضع سابق اعاده شد.

رئیس شورای حفظ حقوق بیت المال استان مازندران تصریح کرد: حفظ و حراست و مراقبت از اراضی ملی جز با همکاری سازمان های ذیربط، شوراهای اسلامی روستاها، دهیاران، همیاران طبیعت و مردم امکان پذیر نخواهد بود.

وی بر لزوم هوشیاری بیش از پیش دستگاه های ناظر در انجام وظایف خود در صیانت از بیت المال تأکید کرد و افزود: دستگاه قضایی استان ضمن حمایت از اقدامات قانونی دستگاه های متولی با هرگونه موارد تخلف در حوزه منابع طبیعی، حقوق عامه و بیت المال با متخلفان و مجرمان قاطعانه برخورد می‌کند.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها

`