موج
کدخبر : ۴۰۴۳۷۷ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-404377

قاسمعلی خدابنده:

مدیرکل آموزش و پرورش خراسان رضوی بیان کرد: از ابتدای آذر ماه مدارس مقطع متوسطه اول به صورت حضوری فعال خواهند شد و تصمیم‌گیری در مورد بازگشایی مدارس ابتدایی شهری نیز بر عهده ستاد ملی مبارزه با کرونا می باشد.

به گزارش خبرگزاری موج خراسان رضوی، قاسمعلی خدابنده مدیرکل آموزش و پرورش خراسان رضوی در خبری اعلام کرد: بر اساس مصوبه ستاد ملی مقابله با کرونا مقرر شده است که همزمان با آغاز نیمه دوم آبان مدارس مقطع متوسطه دوم به صورت حضوری بازگشایی شوند از این رو دانش‌آموزان مقطع متوسطه دوم در این استان نیز در این موعد سرکلاس درس حاضر می‌شوند.

خدابنده در ادامه این خبر تصریح کرد: در مرحله اول بازگشایی تدریجی مدارس، مدارس روستایی، عشایر و کم جمعیت به تعداد سه هزار و ۵۰۰ واحد در استان بازگشایی شدند و با توجه به این که واکسیناسیون دانش‌آموزان در استان در مراحل نهایی قرار دارد و تا کنون ۸۵ درصد دانش آموزان ۱۲ تا۱۸ سال استان در برابر بیماری کویید۱۹ واکسینه شده‌اند در مرحله دوم امکان تشکیل کلاسهای حضوری برای دانش‌آموزان متوسطه وجود دارد.

مدیرکل آموزش و پرورش خراسان رضوی همچنین متذکر شد: در مرحله سوم بازگشایی مدارس نیز از ابتدای آذر ماه مدارس مقطع متوسطه اول به صورت حضوری فعال خواهند شد و تصمیم‌گیری در مورد بازگشایی مدارس ابتدایی شهری نیز بر عهده ستاد ملی مبارزه با کرونا می باشد.

وی در ادامه تاکید کرد: اجرای کامل مراحل بازگشایی منوط به ادامه وضعیت عادی از نظر شیوع بیماری کووید ۱۹ است و در صورت آغاز موج ششم همه‌گیری کرونا تصمیم گیری در خصوص کم و کیف بازگشایی دوباره از سوی ستاد ملی کرونا انجام خواهد شد.

خدابنده در خاتمه این خبر یادآور شد:  بیش از ۵۸۰ هزار دانش آموز ۱۲ تا ۱۸ سال در استان خراسان رضوی حضور دارند اظهار کرد: با بازگشایی مدارس مقطع متوسطه اول و دوم به صورت حضوری در مجموع حدود ۶۰۰ هزار دانش آموز به کلاس درس می‌روند

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها

`