موج
کدخبر : ۴۰۴۱۷۲ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-404172

سرپرست شرکت گاز استان مازندران تأکید کرد:

سرپرست شرکت گاز استان مازندران از همه مشترکین خواست تا قبل از روشن کردن وسایل گرمایشی، نسبت به بازرسی و سرویس آن اقدام کنند.

به گزارش خبرگزاری موج مازندران، مقدم بیگلریان با اشاره به آغاز فصل پاییز و شروع سرما اظهار داشت: به همه مشترکین گاز توصیه می شود تا با رعایت نکات ایمنی و استفاده از وسایل گرمایشی استاندارد، پاییز و زمستانی آرام و امن را در کنار خانواده‌ها سپری کنند.

وی ادامه داد: مشترکین قبل از روشن کردن وسایل گرمایشی خود حتماً باید از صحت و سلامت شیر و شیلنگ گاز، سلامت دستگاه و باز بودن مجرای دودکش اطمینان حاصل کنند.

سرپرست شرکت گاز مازندران گفت: استفاده از لوله‌های بخاری مناسب، بست فلزی، دودکش مجهز به کلاهک H و مسدود کردن شیرهای گاز بدون استفاده با درپوش از دیگر مواردی هستند که رعایت آنها می‌تواند تا حد بسیاری از بروز حادثه جلوگیری کند.

وی تصریح کرد: یکی از دلایل وقوع گاز گرفتگی به ویژه در استان‌های شمالی کشور، مسدود شدن مجرای دودکش به علت لانه گذاری پرندگان است و بنابراین از همه مشترکین تقاضا می‌شود تا حتماً نسبت به بررسی وضعیت دودکش منازل خود اقدام کنند.

بیگلریان بیان داشت: بر اساس گزارشات به دست آمده از اتفاقات رخ داده در سال‌های گذشته، بسیاری از موارد گاز گرفتگی متعلق به خانه‌ها و اماکن ویلایی بوده که تنها چند بار در سال مورد استفاده قرار می‌گیرند و ساکنین آن بدون بررسی‌های ایمنی اقدام به روشن کردن بخاری کرده که به علت نقص در فرآیند اشتعال و گرمارسانی، موجب جمع شدن گاز مونوکسید کربن در ساختمان و بروز حادثه شده است.

وی ابراز داشت: از همه مشترکین درخواست می شود تا ضمن رعایت تمامی نکات ایمنی بالاخص موارد ذکر شده، به اطلاعیه‌های شرکت گاز که از طریق رسانه‌ها و کانال‌های ارتباطی شرکت اطلاع رسانی می‌گردد، توجه کنند.

سرپرست شرکت گاز مازندران با اشاره به اهمیت اطلاع رسانی و فرهنگ سازی در این زمینه، اظهار داشت: سازمان‌های تبلیغی و آموزشی نظیر صدا و سیما، آموزش و پرورش، رسانه‌های مکتوب و مجازی و... باید با ورود به این عرصه، شرکت گاز را در جهت نهادینه کردن فرهنگ مصرف بهینه و ایمن گاز طبیعی یاری رسانند.

وی خاطرنشان ساخت: امیدواریم مشترکین با رعایت نکات ایمنی و استفاده صحیح از این نعمت الهی و همچنین توجه به توصیه‌ها و هشدارهای شرکت گاز، سالی بدون حادثه را در کنار خانواده سپری کنند.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها

`