موج
کدخبر : ۴۰۳۹۵۷ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-403957

مهدی تقوایی:

مدیرکل دفتر جذب و حمایت از سرمایه‌گذاری استانداری خراسان رضوی بیان کرد: میزان طرح‌های مصوب سرمایه گذاری خارجی استان در سال گذشته، ۵۹ طرح به ارزش ۱۳۱ میلیون دلار بوده است.

به گزارش خبرگزاری موج خراسان رضوی، مهدی تقوایی مدیرکل دفتر جذب و حمایت از سرمایه‌گذاری استانداری خراسان رضوی در سخنانی اعلام کرد: سرمایه‌گذاران افغانستان در سال جاری نیز همچنان بیشترین سهم را در طرح‌های مصوب سرمایه‌گذاری خارجی این استان به خود اختصاص داده‌اند.

تقوایی در ادامه متذکر شد: از ابتدای امسال ۵۱ طرح سرمایه گذاری خارجی به ارزش ۵۰ میلیون دلار در استان مصوب شده که بین ۷۰ تا ۸۰ درصد از آن‌ها مربوط به سرمایه گذاران افغانستانی است.

مدیرکل دفتر جذب و حمایت از سرمایه‌گذاری استانداری خراسان رضوی در ادامه افزود:  میزان طرح‌های مصوب سرمایه گذاری خارجی استان در سال گذشته، ۵۹ طرح به ارزش ۱۳۱ میلیون دلار بوده است و طرح‌های مصوب سرمایه گذاری خارجی امسال به لحاظ تعداد تقریبا معادل کل طرح‌های سرمایه گذاری خارجی مصوب سال گذشته بوده است.

وی همچنین تاکید کرد: با توجه به یکسان نبودن فرآیند‌های کاری در مرز‌های مشترک ایران و افغانستان و به منظور ایجاد هماهنگی و وحدت رویه بین سه استان مرزی سیستان وبلوچستان، خراسان جنوبی و خراسان رضوی در خصوص مسایل مرزی و دیگر حوزه‌های اقتصادی مرتبط با افغانستان، با پیشنهاد معاون وزیر کشور مقرر شد که کمیته دائمی هماهنگی و همکاری مشترک سه استان یاد شده در خراسان رضوی ایجاد شود.

مدیرکل دفتر جذب و حمایت از سرمایه‌گذاری استانداری خراسان رضوی تاکید کرد: دبیرخانه این کمیته با هدف ایجاد هماهنگی و رفع مشکلات موجود و هم افزایی بیشتر در امور مربوط به افغانستان بویژه بررسی موانع و چالش‌ها در صدور روادید، تامین منابع مالی، ورود و خروج کامیون‌ها و نقل و انتقال ارز تشکیل می‌شود.

تقوایی در خاتمه تصریح کرد: این دبیرخانه به صورت گردشی و هر دو سال یکبار در یکی از این سه استان هم‌مرز با افغانستان دایر و فعال خواهد بود که در آغاز به مدت ۲ سال مسئولیت ایجاد کمیته و فعال سازی دبیرخانه به استانداری خراسان رضوی واگذار شده است که به زودی عملیاتی می‌شود.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها

`