موج
کدخبر : ۴۰۳۸۹۹ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-403899

علی نوبخت خبر داد:

مدیرکل غله و خدمات بازرگانی استان اردبیل گفت: خرید محصول سویا از کشاورزان منطقه مغان از نیمه دوم آبان ماه آغاز می‌شود.

به گزارش خبرگزاری موج اردبیل، علی نوبخت ، مدیرکل غله و خدمات بازرگانی استان اردبیل گفت: در سال زراعی جاری قیمت تضمینی خرید هر کیلوگرم دانه روغنی سویا با ۲ درصد ناخالصی و ۱۲ درصد رطوبت ۱۲۴ هزار و ۱۹۴ ریال تعیین شده است.

وی افزود: تمهیدات لازم از جمله استقرار عوامل تشخیص و ذیحساب، نماینده بانک کشاورزی و نمایندگان سازمان جهاد کشاورزی در مراکز خرید و استانداردسازی باسکول و لوازم آزمایشگاهی صورت گرفته است.

مدیرکل غله و خدمات بازرگانی استان اردبیل اظهارکرد: خرید دانه‌های روغنی در سال زراعی جاری تنها از طریق سامانه جامع پهنه‌بندی سازمان جهاد کشاورزی انجام می‌شود و خرید محوصلات کشاورزانی که در این سامانه ثبت‌نام نکرده باشند از سوی اداره غله امکان‌پذیر نمی‌باشد.

حسن قبادی ، فرماندار بیله‌سوار مغان نیز گفت: امسال پنج هزار و ۵۰۰ هکتار از اراضی این شهرستان به کشت محصول سویا اختصاص یافته بود که پیش‌بینی می‌شود ۱۰ هزار تن سویا برداشت شود.

وی گفت: سه مرکز خرید با نظارت اداره غله و خدمات بازرگانی در شهرستان بیله‌سوار سویای کشاورزان را خریداری خواهند کرد و این روند تا پایان دی ماه ادامه خواهد داشت.

بیله‌سوار مغان در شمال اردبیل قرار دارد ، این شهرستان به همراه پارس‌آباد مغان قطب تولید سویا در استان و کشور بوده و حدود ۹۰ درصد محصول سویای استان در این مناطق تولید می‌شود.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها

`