موج
کدخبر : ۴۰۳۷۵۱ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-403751

استاندار مازندران:

استاندار مازندران گفت: نظارت استاندارد و ارتقای این مهم در همه زمینه ها یک ضرورت و اولویت است.

به گزارش خبرگزاری موج مازندران، احمد حسین زادگان در نخستین جلسه شورای استاندارد استان مازندران با اشاره به اینکه نظارت استاندارد در همه زمینه ها یک ضرورت و اولویت است، اظهار داشت: ارتقاء استاندارد خصوصاً استانداردسازی شهربازی‌های سرپوشیده و روباز، آسانسورها، مصالح ساختمانی و ساختمان‌ها و نظایر آن در دستور کار این شورا قرار گیرد.

وی با بیان این که می بایست فرآیند  و سازکاری در قالب یک سامانه مشخص جهت نحوه فعالیت شرکت های بازرسی و صدور پروانه توسط سازمان استاندارد به صورت دقیق اجرایی شود، ادامه داد: اداره کل استاندارد به تناسب جمعیت و میزان ساخت و سازها می بایست ایمن سازی آسانسورها  را توسط شرکت های ذی ربط عملیاتی کند.

استاندار مازندران تصریح کرد: شهرداری ها موظف به جمع آوری آن دسته از شهربازی هایی که مغایر با استاندارد ملی حسب گزارش اداره کل استاندارد است می باشند و هیچ مجموعه ای در استان بدون تأییدیه و مجوز از اداره کل استاندارد حق فعالیت ندارد.

وی گفت: شهرداری ها و دهیاری های استان حداکثر یک ماه پس از برگزاری دوره آموزشی نسبت به درخواست در سامانه مربوطه و عقد قرارداد با شرکت های بازرسی اقدام کنند.  

حسین زادگان عنولن داشت: شرکت های بازرسی نباید انحصاری باشند و پراکندگی شرکت ها می بایست مورد تأکید و در اولویت قرار گیرد و همچنین دستگاه های دولتی براساس اعتباراتی که دارند آسانسورهای خود را باید به روزسانی کنند و نهادهای نظارتی هم در صورت قصور با این دستگاه های اجرایی خاطی برخورد کنند و سازمان مدیریت و برنامه ریزی اعتباری مشخص برای این بخش در نظر گیرد.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها

`