موج
کدخبر : ۴۰۳۶۵۸ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-403658

در بسته خبری موج مازندران بخوانید:

اخبار کشفیات و دستگیری های پلیس مازندران را می توانید در قالب بسته خبری موج مازندران در زیر بخوانید.

کشف 478 فقره موتور سرقتی در هفت ماهه امسال 

به گزارش خبرگزاری موج مازندران، سرهنگ سید محسن جعفری در این باره اظهار داشت: مأموران انتظامی کلانتری، پاسگاه ها و یگان امداد سطح استان با تلاش شبانه روزی و اجرای طرح های محله محور، موفق به کشف 478 فقره موتور سرقتی شدند.

وی ادامه داد: در این مدت 351 سارق موتورسیکلت نیز در سطح استان دستگیر که با تشکیل پرونده تحویل مراجع قضائی شده اند.

رئیس پلیس پیشگیری استان مازندران بر اهتمام پلیس در کشف وسایل مسروقه و دستگیری سارقان و همچنین استمرار طرح های ارتقاء امنیت اجتماعی در راستای جلب رضایت مردم و تحقق امنیت پایدار تأکید کرد.

وی علت وقوع بیشتر سرقت‌ها بی توجهی مالباختگان در نگهداری اموال و تجهیز نکردن موتورسیکلت خود به قفل و زنجیر عنوان و پیشگیری را مهم ترین و کاربردی ترین راه مقابله با این گونه سرقت ها دانست.

 

دستگیری جاعلان حرفه ای اسناد و مدارک  در نور

سرهنگ علی داداش تبار در تشریح این خبر گفت: مأموران پلیس آگاهی شهرستان در اقدامی اطلاعاتی به سرنخ هایی از فعالیت غیر قانونی افرادی در زمینه جعل اسناد دولتی، کارت ملی، شناسنامه دست یافتند.

وی افزود: پلیس در پیگیری این پرونده با تحقیقات انجام شده، متهم را شناسایی و توانست در عملیاتی غافلگیرانه وی را در مخفیگاهش دستگیر کنند.

فرمانده انتظامی شهرستان نور بیان داشت: طی بازرسی از مخفیگاه متهم، اسناد هویتی جعلی از قبیل مهرهای جعلی و اسناد جعلی دولتی نیز کشف شد.

وی تصریح کرد: متهم در باز جویی های اولیه خود به جعل 5 فقره اسناد و مدارک اعتراف کرد.

داداش تبار با اشاره به این اینکه تحقیقات درباره این پرونده ادامه دارد به شهروندان توصیه کرد: فریب افرادی که اقدام به جعل اسناد و مدارک هویتی می کنند را نخورند چون دریافت کنندگان این گونه مدارکی جعلی نیز تحت پیگرد قانونی قرار می گیرند.

 

انهدام باند سارقان مزارع کشاورزی در تنکابن

سرهنگ غلامحسین شعبانی در تشریح این خبر بیان داشت: در پی وقوع چندین فقره سرقت از باغات و مزارع کشاورزی این شهرستان، موضوع در دستور کار مأموران قرارگرفت.

وی افزود: مأموران با انجام اقدامات اطلاعاتی و تحقیقات پلیسی، 5 سارق حرفه و دارای سابقه سرقت را در این ارتباط شناسایی و با هماهنگی مرجع قضائی آنان را دستگیر کردند.

فرمانده انتظامی تنکابن خاطرنشان ساخت: متهمان در بازجویی های به عمل آمده به 34 فقره سرقت در این شهرستان اعتراف کردند و پس از تشکیل پرونده به مرجع قضائی معرفی شدند.

وی در خاتمه گفت: شهروندان در صورت مشاهده رفت و آمد های مشکوک در محل زندگی و کسب و کار خود، موضوع را به مرکز فوریت های پلیسی 110 اطلاع دهند.

 

کشف 12 فقره سرقت در طرح ارتقاء امنیت اجتماعی میاندورود

سرهنگ مجید باقری جامخانه در تشریح این خبر گفت: با هدف افزایش، آسایش و آرامش شهروندان و مبارزه با سارقان، فروشندگان مواد مخدر و اخلاگران در نظم و امنیت عمومی، طرح ارتقاء امنیت عمومی محله محور در سطح شهرستان میاندورود به اجرا در آمد.

وی ادامه داد: در اجرای این طرح، 3 سارق حرفه ای اماکن خصوصی که دارای سابقه سرقت نیز بودند شناسایی و دستگیر شدند.

فرمانده انتظامی شهرستان میاندورود با اشاره به این که متهمان در تحقیقات و بازجویی های به عمل آمده در مجموع به 12 فقره سرقت در این شهرستان اعتراف کردند، افزود: در این عملیات 3 عامل تهیه و توزیع مواد مخدر نیز دستگیر شدند.

وی از دستگیری و جمع آوری 5 معتاد متجاهر در اجرای این طرح نیز خبر داد و گفت: این افراد برای طی مراحل درمانی به مراکز بازپروری و درمانگاه های ترک اعتیاد معرفی شدند.

 

دستگیری سارق اماکن خصوصی با 10فقره سرقت در نکا 

سرهنگ قاسم عزیزی در بیان این خبر بیان داشت: در پی وقوع چندین فقره سرقت از اماکن خصوصی این شهرستان، موضوع در دستور کار مأموران قرار گرفت.

وی افزود: در این راستا مأموران پلیس آگاهی با انجام اقدامات پلیسی، پس از هماهنگی های قضائی، فردی را که دارای سابقه سرقت در این شهرستان بوده به عنوان مظنون شناسایی و دستگیر کردند.

فرمانده انتظامی شهرستان نکا خاطرنشان ساخت: متهم در بازجویی های به عمل آمده به 10فقره سرقت از اماکن خصوصی اعتراف کرد و پس از تشکیل پرونده به مراجع قضائی معرفی شد.

وی در خاتمه به شهروندان، توصیه کرد: هشدار های پلیس را در خصوص پیشگیری از سرقت جدی گرفته و در صورت مشاهده هرگونه مورد مشکوک مراتب را سریعاً به پلیس110 اطلاع دهند.

 

 

اجرای طرح مبارزه با خرده فروشان مواد مخدر و کشف مواد در بابلسر

سرهنگ حسین زارع در این باره اظهار داشت: مأموران پلیس مبارزه با مواد مخدر با همکاری کلانتری ها با رعایت کلیه پروتکل های بهداشتی، طرح مبارزه با خرده فروشان مواد مخدر را طی 24 ساعت گذشته در سطح شهر بابلسر اجرا کردند.

وی افزود: در اجرای این طرح تعداد 10 نفر از توزیع کنندگان خُرد مواد مخدر که دارای چندین مرحله سابقه فروش مواد بودند، دستگیر و مقدار 2 کیلو 500 گرم از انواع مواد مخدر کشف و متهمان پس از تشکیل پرونده، تحویل مرجع قضائی شدند.

فرمانده انتظامی بابلسر گفت: مبارزه مستمر و قاطعانه با توزیع کنندگان خُرد مواد مخدر در محلات همچنان تداوم خواهد داشت و از شهروندان عزیز تقاضا داریم در صورت اطلاع از توزیع و مصرف مواد در محله خود موضوع را از طریق تماس با شماره تلفن 110 به پلیس اطلاع دهند.

 

 

دستگیری سارق اماکن خصوصی با 8 فقره سرقت در گلوگاه

سرهنگ محمود کلوانی در تشریح این خبر بیان داشت: در پی وقوع چندین فقره سرقت از اماکن خصوصی و منزل در سطح شهرستان، شناسایی و دستگیری سارق یا سارقان احتمالی در دستور کار مأموران قرار گرفت.

وی عنوان داشت: مأموران با بررسی های همه جانبه، اقدامات فنی و اطلاعاتی را برای شناسایی و دستگیری عاملان ایجاد ناامنی در این شهرستان آغاز کردند.

فرمانده انتظامی شهرستان گلوگاه گفت: مأموران پس از انجام عملیات شناسایی، با هماهنگی مرجع قضائی در عملیاتی ضربتی موفق به دستگیری 2 سارق حرفه ای اماکن خصوصی و منزل در این شهرستان شدند.

وی تصریح کرد: متهمان در بازجویی های به عمل آمده تاکنون به 8 فقره سرقت منزل، اماکن خصوصی در این شهرستان اعتراف کردند.

کلوانی در پایان با اشاره به این که متهمان پس از تشکیل پرونده به مرجع قضائی معرفی شدند، از شهروندان درخواست کرد: برای ایجاد امنیتی پایدار در شهرستان با پلیس همکاری کرده و هرگونه اطلاعات و اخباری در این زمینه را به مرکز فوریت های پلیسی 110 اعلام کنند .

 

 

سارقان معابر و اماکن عمومی در دام پلیس بهشهر 

سرهنگ حسن عنایتی گنجی با اعلام این خبر اظهارداشت: در پی وقوع چند فقره سرقت از معابر و اماکن این شهرستان، موضوع در دستور کار مأموران قرار گرفت.

وی ادامه داد: مأموران با انجام اقدامات پلیسی، 6 سارق حرفه ای را در این ارتباط شناسایی و پس از هماهنگی قضائی آنها را در عملیاتی غافلگیرانه دستگیر کردند.

فرمانده انتظامی شهرستان بهشهر بیان داشت: متهمان در بازجویی ها تاکنون به 12 فقره سرقت از معابر و اماکن این شهرستان اعتراف کردند و پس از تشکیل پرونده به مرجع قضائی معرفی شدند.

وی در خاتمه به شهروندان عزیز توصیه کرد: هشدار های پلیس را در خصوص پیشگیری از سرقت جدی گرفته و در صورت مشاهده هر گونه مورد مشکوک مراتب را سریعاً به پلیس110 اطلاع دهند.

 

 

اجرای طرح برخورد با صنوف متخلف درشهرستان بابل

سرهنگ محمدزمان شالیکار گفت: به منظور نظارت بر واحدهای صنفی، مأموران اداره نظارت بر اماکن عمومی این فرماندهی از واحدهای صنفی خدماتی  این شهرستان بازدید کردند.

وی افزود: در این اجرای این طرح که طی 48 ساعت گذشته به اجرا در آمد از واحد صنفی عرضه خدمات رفاهی، عرضه محصولات پروتئینی و پیرایشگاه ها بازدید شد.

فرمانده انتظامی شهرستان بابل از پلمب 5 واحد صنفی متخلف در اجرای این طرح خبر داد و گفت: در ادامه اجرای این طرح به 14واحد صنفی اخطار و به 22 واحد صنفی نیز تذکر داده شد.

وی در خاتمه از متصدیان واحدهای صنفی این شهرستان خواست: با رعایت قانون و احترام به حقوق شهروندان و مصرف کنندگان پلیس را در برقراری امنیت اقتصادی جامعه یاری کنند.

 

 

دستگیری سارقان تجهیزات انتقال برق در سوادکوه 

سرهنگ عبدالله اکبری در تشریح این خبر بیان داشت: در پی وقوع چندین فقره سرقت کابل برق و تجهیزات انتقال نیرو در مناطق مختلف شهرستان، موضوع در دستور کار مأموران قرار گرفت.

وی گفت: مأموران با انجام اقدامات اطلاعاتی و بررسی های همه جانبه موفق به شناسایی 2 سارق حرفه ای در این ارتباط شدند.

فرمانده انتظامی شهرستان سوادکوه اظهار داشت: پس از هماهنگی های قضائی متهمان در عملیاتی غافلگیرانه دستگیر و به 7 فقره سرقت کابل برق و تجهیزات انتقال نیرو در سطح شهرستان اعتراف کردند.

وی در خاتمه با بیان این که متهمان پس از تشکیل پرونده به مرجع قضائی معرفی شدند، به شهروندان توصیه کرد: ضمن توجه به هشدارهای پلیسی در صورت مشاهده افراد ناشناس که بدون جهت در محدوده محل سکونت آنان تردد دارند مراتب را به پلیس 110 اطلاع دهند.

 

 

پلمپ واحد های صنفی متخلف در محمودآباد 

سرهنگ محمود حسین زاده در تشریح این خبر گفت: به منظور پیشگیری از تخلفات صنفی، طرح نظارت بر فعالیت مشاغل و واحدهای صنفی در این شهرستان به اجرا در آمد.

وی افزود: در اجرای این طرح، ماموران اداره نظارت بر اماکن عمومی شهرستان از واحدهای صنفی این شهرستان بازدید کردند.

فرمانده انتظامی شهرستان محمودآباد تصریح کرد: در این طرح 17 واحد صنفی متخلف و غیرضروری به دلیل عدم رعایت قوانین و مقررات صنفی پلمب و به 22 واحد صنفی نیز تذکر داده شد.

حسین زاده با قدردانی از همکاری و همیاری مردم با پلیس، یادآور شد: در کنار طرح فاصله گذاری اجتماعی، طرح تشدید کنترل و نظارت بر صنوف نیز با محوریت پیشگیری از ویروس کرونا در حال اجرا است.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها

`