موج
کدخبر : ۴۰۳۳۷۵ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-403375

علی محمودی:

رئیس حفاظت محیط زیست شهرستان ایوان گفت: دامدار ساکن یکی از روستاهای بخش زرنه این شهرستان موجب کشته شدن یک قلاده خرس قهوه‌ای نر بالغ شد.

به گزارش خبرگزاری موج ایلام، علی محمودی رئیس حفاظت محیط زیست شهرستان  ایوان با اشاره به اینکه این حیوان به علت تشنگی شبانه به یکی از روستاهای بخش زرنه ایوان نزدیک شده بود که توسط یکی از دامداران منطقه مشاهده و مورد اصابت گلوله قرار گرفته است، افزود:این دامدار پس از شلیک گلوله و با اطمینان از مرگ خرس، اقدام به دفن مخفیانه این حیوان کرده بود.

وی اظهار داشت: نیروهای یگان حفاظت محیط زیست شهرستان پس از دریافت گزارشات مردمی، با دستور ویژه رئیس دادگستری بخش زرنه مبنی بر بررسی فوری موضوع تا کشف زوایای جرم با انجام تحقیقات ویژه فرد ضارب را شناسایی کردند و پرونده فرد مورد نظر برای سیر مراحل قانونی به دادگستری بخش زرنه ارسال شده است.

رئیس حفاظت محیط زیست شهرستان  ایوان تصریح کرد: با توجه به اینکه خرس از گونه های ارزشمند و در زمره حیوانات تحت حمایت و حفاظت شده است ، بر اساس مصوبه شورای عالی حفاظت محیط زیست، ضرر و زیان هر قلاده خرس قهوه ای 750 میلیون ریال است.

محمودی با بیان اینکه  13 هزار هکتار از اراضی ایوان را مناطق تحت حمایت و حفاظت محیط زیست است،خاطرنشان کرد: شهرستان ایوان زیستگاه جانورانی همچون پلنگ، خرس، قوچ، میش، کل، بز، عقاب طلایی، دلیجه، کبک و تیهو است

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها

`