موج
کدخبر : ۴۰۳۲۹۴ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-403294

علی اکبر علیزاده قناد:

رییس کمیسیون گردشگری اتاق بازرگانی خراسان رضوی بیان کرد: بیش از نیمی از اقتصاد کلانشهر مشهد بر پایه صنعت گردشگری استوار است و امید است برای حل مسائل فعالان این بخش، از ظرفیت کمیسیون گردشگری بهره گیرد.

به گزارش خبرگزاری موج خراسان رضوی، علی اکبر علیزاده قناد رییس کمیسیون گردشگری اتاق بازرگانی خراسان رضوی در سخنانی اعلام کرد: ۶۰ درصد اقتصاد کلانشهر مشهد بر پایه صنعت گردشگری و خدمات مرتبط با این حوزه استوار است و بیش از ۹۰ درصد درآمد صنعت گردشگری بر اثر شیوع کرونا از دست رفت اما فعالان این حوزه به جای اخذ حمایت برای توسعه ظرفیت‌هایشان با چالش مالیات و مسائل حوزه تامین اجتماعی دست به گریبان هستند.

قناد این سخنان را در نشست کمیسیون گردشگری اتاق بازرگانی استان با محوریت بررسی چالش‌های فعالان حوزه گردشگری بیان کرد و ادامه داد: انتقاداتی از سازمان تامین اجتماعی و نوع مواجهه این مرجع با مراکز فعال در بخش‌های مختلف صنعت گردشگری مطرح شده و انتظار می‌رود این نهاد، همکاری و مشارکت مطلوب تری با صاحبان کسب و کار گردشگری داشته باشد و برای حل مسائل فعالان این بخش، از ظرفیت کمیسیون گردشگری که یک ساختار تخصصی- مشورتی در بدنه اتاق بازرگانی است، بهره گیرد.

رییس کمیسیون گردشگری اتاق بازرگانی خراسان رضوی همچنین افزود: داشتن یک نماینده در هیات‌های حل اختلاف مطالبه بسیار کوچکی از سوی فعالان حوزه گردشگری است و این مسئله به نفع سازمان تامین اجتماعی نیز خواهد بود، چون مسئله در یک جلسه بررسی و رسیدگی می‌شود و از صرف هزینه و وقت بیشتر جلوگیری می‌شود.

وی در ادامه تاکید کرد: در برخی موارد نوع برخورد سازمان با فعالان اقتصادی نیاز به بازنگری دارد و مثلا مسدود کردن حساب‌های بانکی فعالان حوزه گردشگری توسط تامین اجتماعی و یا توقیف دارایی‌ها نمونه‌ای از رویکرد‌های غلط است که می‌توان آن را با تعامل صحیح و از مسیر ظرفیت‌های موجود، حل و فصل کرد.

قناد در خاتمه خاطرنشان کرد: آموزش و ارتقاء نحوه برخورد نیرو‌های تحت امر سازمان تأمین اجتماعی در هنگام بازرسی‌ها و مراجعات و ارتباط مؤثر و تعامل بهتر با شرکت‌ها و کارفرمایان کمک شایانی به صنعت گردشگری و کارکنانش می‌کند.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها

`