موج
کدخبر : ۴۰۳۲۱۹ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-403219

پس از گذشت بیش از نیم قرن، دو عکس تاریخی از مراسم نصب نخستین انشعاب آب در شهر اصفهان منتشر شد.

به گزارش خبرگزاری موج اصفهان، این دو عکس تاریخی آبفای استان اصفهان که در گنجینه و مرکز اسناد شرکت آب و فاضلاب استان اصفهان نگهداری می شود مربوط به نصب انشعاب آب منزل مسکونی متعلق به ایرج وکیل زاده و شرکاء واقع در خیابان سیدعلیخان شهر اصفهان در ساعت 10 صبح روز چهارشنبه چهارم آبان سال 1345 با حضور شخصیت های سیاسی، نظامی و اجتماعی است.

در یکی از این عکس ها، «مهندس ابراهیم پارسا» استاندار اصفهان با لباس موسوم به «سلام» که آن زمان در مراسم رسمی استفاده می شده است در وسط تصویر قرار دارد و در سمت چپ وی «سرتیپ رستگار نامدار» فرمانده مرکز توپخانه وموشک ها و ارشد نظامی استان، «ناصر زنجانی» خبرنگار روزنامه کیهان و «مهندس نجفی» مدیرکل صنایع و معادن قرار دارند.

 در سمت راست وی نیز «مهندس امیر سعید موسوی حجازی» نخستین مدیر عامل سازمان آب و فاضلاب اصفهان، «مهندس چوبینه» مدیرکل امور آب وزارت آب و برق، «مهندس تقی گرجی» مدیرکل دفتر فنی استان، «سیف زاده» از فعالان اجتماعی شهر اصفهان، «اکبر میر شمس» نخستین مدیر روابط عمومی سازمان آب و فاضلاب و «احمد نعیمی»  نخستین کارمند سازمان آب و فاضلاب و یکی دو نفر دیگر دیده می شوند.

بر اساس اسناد موجود در بایگانی الکترونیک شرکت آب و فاضلاب استان اصفهان ، نقشه برداری این محل را شرکت پیرامید انجام داده و کل هزینه انشعاب منزل یاد شده بالغ بر 45 هزار و 50 ریال بوده است.

حضور افرادی چون استاندار، مقامات سیاسی و نظامی، فعالان اجتماعی و روزنامه نگاران در مراسم بهره برداری طرح های انتقال و توزیع آب در شهر اصفهان نشان از اهمیت این رویداد در میانه دهه 1340 شمسی برای مردم و مسئولان دارد زیرا اجرای تاسیسات زیر بنایی نقش مهمی در عمران و آبادی هر شهری ایفا می کند.

آبفا اصفهان (2)

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها

`