موج
کدخبر : ۴۰۳۰۸۶ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-403086

هاشم علایی:

مدیر کل استاندارد استان اردبیل به مصرف کنندگان هشدار داد هنگام خرید وسایل گرمایشی از استاندارد بودن آن اطمینان حاصل کنند.

به گزارش خبرگزاری موج اردبیل، هاشم علایی ، مدیر کل استاندارد استان اردبیل گفت: با توجه به فرا رسیدن فصل سرما و جلوگیری از بروز احتمالی حوادث ناشی از عدم رعایت نکات ایمنی استفاده از وسایل نفت سوز و گازسوز استاندارد الزامی است.

وی به اجباری بودن استاندارد بخاری های نفت سوز و گاز سوز اشاره و تصریح کرد: مجهز بودن بخاری های دودکش دار گازی به وسایل ایمنی مانند سنسورِ حساس به کاهش اکسیژن و سنسور حرارتی ضرورت دارد وباید از نصب اینگونه وسایل ایمنی بر روی بخاری اطمینان حاصل شود.

مدیر کل استاندارد استان اردبیل تصریح کرد: سنسور حساس به کاهش اکسیژن(ODS)، زمانی که اکسیژن اتاق به کمتر از 18 درصد برسد بخاری را خاموش می کند و سنسور حرارتی نیز وسیله ای است که اگر به هر دلیلی مسیر دودکش مسدود شود و محصولات احتراق به درون اتاق برگردد، بخاری را بصورت اتوماتیک خاموش می کند.

علایی افزود: به منظور جلوگیری از استفاده بخاری های نفت سوز و وسایل گازسوز غیر استاندارد و پیشگیری از هرگونه حوادث احتمالی، مکاتبات متعددی با اداره کل آموزش و پرورش استان و نوسازی مدارس در خصوص لزوم استفاده  از بخاری های استاندارد مجهز به سنسور حساس به کاهش اکسیژن و سنسور حرارتی در مدارس استان انجام گرفته است .

وی در پایان گفت: این اداره کل در راستای انجام  وظایف ذاتی خود از محل اعتبارات طرح طاها(طرح اجرای هماهنگ استاندارد های اجباری) نسبت به خرید کالاهای مشمول مقررات استاندارد اجباری دارای نشان استاندارد معتبر از مراکز توزیع و فروش اقدام و آنها را مورد آزمایش قرار می دهد و در صورت مشاهده هرگونه کالای بدون علامت استاندارد از توزیع آن جلوگیری به عمل می آورد. 

علایی از عموم همشهریان خواست در راستای حفظ سلامتی و ایمنی مصرف کنندگان در صورت مشاهده هرگونه بخاری غیر استاندارد با شماره تلفن گویای ۱۵۱۷ یا شماره تلفن های ۸-۳۳۷۴۱۱۵۶ به اداره کل استاندارد استان اردبیل اطلاع رسانی نمایند.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها

`