موج
کدخبر : ۴۰۲۳۳۸ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-402338

مدیرکل کمیته امداد مازندران:

مدیرکل کمیته امداد مازندران در دیدار مدیر مؤسسه درمانی امدادگران عاشورا گفت: باید از همه ظرفیت ها برای کمک به نیازمندان استفاده کرد و با مشارکت مردم نوعدوست استان و خیران خدمات مطلوبی به نیازمندان ارائه می شود.

به گزارش خبرگزاری موج مازندران، حجت الاسلام بشیر عالیشاه اظهار داشت: در استان 83 هزار خانوار تحت حمایت قرار دارند و در قالب مددجویان عادی و تبصره 14 و تک خدمتی و چند خدمتی، از خدمات این نهاد بهره مند هستند.

وی به پرداخت مستمری مددجویان اشاره کرد و ادامه داد: مستمری مددجویان، یک نفره 350 هزار تومان، دو نفره 500 هزار تومان، سه نفره 700 هزارتومان چهار نفره 900 هزار تومان و پنج نفره و پنج نفر به بالا یک میلیون و 100 هزار تومان به مددجویان پرداخت می شود.

مدیرکل کمیته امداد مازندران تصریح کرد: کمیته امداد در تمام حوزه ها هم افزایی دارد و برای جهیزیه پانزده میلیون تومان، جهیزیه می دهیم و هفت میلیون و 500 هزار تومان خیّر کمک می کند و هفت میلیون و 500 هزار تومان کمیته امداد پرداخت می کند و پنج قلم کالا شامل یخچال، تلویزیون، اجاق گاز، لباس شویی و‌ جارو برقی اهدا می شود.

وی گفت: سال گذشته حدود هزار و 600 نفر از جهیزیه کمیته امداد بهره مند شدند و امسال در دو مرحله رزمایش با کمک خیران 370 نوعروس تحت حمایت روانه خانه بخت شدند.

مدیرکل کمیته امداد مازندران بیان داشت: از ابتدای امسال دو مرحله رزمایش کمک مؤمنانه برگزار شد یک مرحله در ماه مبارک رمضان طرح اطعام مهدوی بود و یک مرحله هم در ماه محرم و صفر طرح اطعام و اکرام حسینی بود که مجموعاً در این دو طرح یک میلیون و 800 هزار پرس غذای گرم و 170 هزار سبد غذایی از 300 هزار تومان تا 500 هزار تومان بین نیازمندان توزیع شد و در شش ماهه امسال جمعاً غذای گرم و سبد غذایی به ارزش 100 میلیارد تومان بوده است.

وی بیان داشت: اصل کار کمیته امداد توانمند سازی است تا مددجویان به خودکفایی رسیده و از چرخه حمایتی این نهاد خارج شوند.

مدیرکل کمیته امداد مازندران ابراز داشت: سال گذشته 210 میلیارد تومان تسهیلات اشتغال به هفت هزار مددجو پرداخت شد و تمامی طرح های اشتغال به مدت پنج سال به منظور پایدار سازی مورد نظارت قرار می گیرد.

وی ارائه خدمات درمانی به مددجویان اشاره کرد و افزود: خدمات درمانی شامل پرداخت فرانشیز مددجویان، تأمین تجهیزات بیماران صعب العلاج، خاص و زمین گیر است.

حجت الاسلام عالیشاه ادامه داد: برای ارائه خدمات درمانی به مددجویان تحت حمایت سه میلیارد و 674 میلیون تومان در نیمه نخست امسال هزینه شد.

وی تصریح کرد: 3252 بیمار صعب العلاج و زمینگیر تحت حمایت کمیته امداد مازندران قرار دارند و به آنان خدمات دارویی، پاراکلینیک ، بیمارستانی، توانبخشی و بهداشتی در طول سال ارائه می شود.

این مسئول اظهار داشت: 1230 دستگاه کولر گازی با کمک خیران برای بیماران صعب العلاج و زمینگیر تحت حمایت در تابستان امسال توزیع شده است.

وی با اشاره به ارائه خدمات فرهنگی به مددجویان افزود: 12هزار دانش آموز در استان تحت حمایت کمیته امداد قرار دارند و از خدمات این نهاد بهره مند هستند و در بحث تبلت با کمک خیران تبلت دانش آموزان تهیه و توزیع شد.

مدیرکل کمیته امداد مازندران با بیان اینکه خانه دار شدن مددجویان با اهمیت است، گفت: هزار و 300 واحد مسکن مددجویی در دست احداث بوده و کمیته امداد در این بخش اهتمام ویژه ای دارد.

وی عنوان داشت: با کمک و مشارکت مردم نوعدوست استان و خیران توانستیم گره از مشکلات نیازمندان بگشاییم و اقدامات اثربخشی انجام دهیم.

مدیر مؤسسه درمانی امدادگران عاشورا نیز در این دیدار بیان داشت: کمیته امداد در خدمت رسانی به نیازمندان و مددجویان اقدامات خوبی انجام داده است.

دکتر نیّری افزود: هرجا که کمیته امداد در راستای کمک به نیازمندان ورود پیدا کرد به نتایج مطلوبی دست یافت.

وی گفت: مؤسسه درمانی امدادگران عاشورا آماده همکاری بیش از پیش با کمیته امداد و کمک به نیازمندان است.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها