موج
کدخبر : ۴۰۱۷۸۱ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-401781

افشین ملایی:

رئیس فدراسیون ورزش های همگانی ایران گفت: ۵۶ درصد میانگین جمعیتی کشور دچار کم تحرکی هستند.

به گزارش خبرگزاری موج اردبیل، افشین ملایی ، رئیس فدراسیون ورزش های همگانی جمهوری اسلامی ایران در نشست خبری با اصحاب رسانه که در سالن کنفرانس رضازاده اردبیل برگزار شد، گفت: ۵۶ درصد میانگین جمعیتی کشور دچار کم تحرکی هستند که می توان گفت که کم تحرکی بعنوان یک بیماری غیرواگیر اما شایع در جامعه بسیاری از مشکلات و بیماری ها را برای افراد بدنبال خواهد داشت.

وی افزود: اگر بیش از ۷۰ درصد مردم جامعه ما ورزش کنند و مردم ما با حضور حداکثری در فعالیت های ورزشی همگانی حضور یابند یقینا شاهد شکوفایی قهرمانان ورزشی از بین همین مردم خواهیم بود.

رئیس فدراسیون ورزش های همگانی جمهوری اسلامی ایران اظهار کرد: اگر در تمام سیاست ها،تصمیم گیری ها و اقدامات، تندرستی مردم ایران ملات تصمیم گیری قرار گیرد شاهد پیشرفت روز به روز ورزش همگانی در بین تک تک مردم خواهیم بود.

ملایی ادامه داد: توسعه ورزش همگانی برای آحاد جمعیت کشور یک راهبرد آینده نگر برای ایران اسلامی است چرا که سلامتی و تندرستی نسل جوان امروز و میانسالان آینده را تامین می کند.

 

وی اظهار داشت: زندگی روز به روز به سمت ماشینی شدن پیش می رود و نیاز مردم ورزش برای دوری از بیماری ها و مشکلات جسمی و روحی بیشتر می شود و وظیفه مهم خیات های همگانی ایجاد بستر مناسب و فرهنگ سازی در جهت آشتی آحاد مردم با ورزش است.

رئیس فدراسیون ورزش های همگانی تصریح کرد: ورزش باید در سبک زندگی مردم نهادینه شود چراکه اگر به ورزش بعنوان یک رویداد روزانه نگاه شود آنگاه دیگر شاهد اضافه وزن و چاقی بعنوان مادر بیماری ها و بسیاری از بیماری های دیگر نخواهیم بود.

ملایی با اشاره به برگزاری اولین نشست سراسری روسای هیات های ورزش همگانی در اردبیل ادامه داد: سال گذشته بر اساس ارزیابی وزارت ورزش و جوانان فدراسیون ورزش های همگانی رتبه نخست را کسب کرد که اولین نشست سراسری روسای هیات های ورزش همگانی با هدف تجلیل از هیات های استانی و نیز اعلام راهبرد های سال جاری و سال آتی با هیات های استانی مطرح کرد.

وی اضافه کرد: خانواده ورزش همگانی آماده ایجاد تحول ملموس در ورزش همگانی در جهت کاهش کم تحرکی در جامعه است اگر پشتیبانی های سخت افزاری و ملی از جریان ایجاد شده از طرف فدراسیون بوجود آید.

رئیس فدراسیون ورزش های همگانی جمهوری اسلامی ایران همچنین از رسانه های مکتوب ،مجازی و صداوسیما خواست تا با استفاده از ظرفیت این فضا به رویکرد های مختلف ورزشی بپردازند و ورزش همگانی را بعنوان اولویت نخست توجه کنند.

ملایی در پایان قول مساعد داد فدراسیون ورزش های همگانی در جهت شناسایی و تامین نیازهای هیات همگانی استان اردبیل اقدام نماید.

 

 

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها

`