موج
کدخبر : ۴۰۱۲۸۶ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-401286

محمد نجفی:

مدیر جهاد کشاورزی بخش رخ تربت‌حیدریه گفت: مهمترین عوامل تاثیرگذار در عملکرد مطلوب مزارع چغندر قند، زمان کشت مناسب، استفاده از ارقام تک جوانه(منوژرم) و روش‌های نوین آبیاری و همچنین روش کشت مطلوب در مزارع این محصول است.

به گزارش خبرگزاری موج خراسان رضوی، محمد نجفی مدیر جهاد کشاورزی بخش رخ تربت‌حیدریه در خبری اعلام کرد: برداشت محصول چغندر قند از بیش از سه هزار هکتار از اراضی کشاورزی این بخش آغاز شد.

نجفی در ادامه این خبر افزود: سطح زیرکشت امسال نسبت به سال زراعی قبل، از حدود ۱۰ درصد افزایش برخوردار است و پیش‌بینی می‌شود بیش از ۲۰۰ هزار تن چغندر قند از اراضی رخ برداشت شود.

مدیر جهاد کشاورزی بخش رخ تربت‌حیدریه همچنین اظهار کرد: مهمترین عوامل تاثیرگذار در عملکرد مطلوب مزارع چغندر قند ، زمان  کشت مناسب، استفاده از ارقام تک جوانه(منوژرم) و روش‌های نوین آبیاری و همچنین  روش کشت مطلوب در مزارع این محصول است.

وی همچنین تاکید کرد: تحقق اهداف اقتصاد مقاومتی، استفاده بهینه آب و الگوی کشت مناسب از جمله مواردی است که در کشت چغندر قند باید به آن توجه داشت و بیشتر چغندرقند برداشت شده از منطقه رُخ به کارخانه قند تربت‌حیدریه و فریمان تحویل داده می‌شود.  

نجفی در خاتمه تصریح کرد: وسعت زمین‌های زراعی این خطه حدود ۶۵ هزار هکتار و محصولات عمده این منطقه گندم، جو، چغندرقند، سیب زمینی و زعفران است و این بخش حدود هفت هزار بهره‌بردار در بخش‌های کشاورزی، باغداری، دامپروری و طیور دارد.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

دیگر رسانه ها

`