موج
کدخبر : ۴۰۰۳۴۹ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-400349

با بیش از ۶۰ درصد صرفه‌جویی ارزی؛

مدیرعامل نیروگاه بندرعباس از طراحی و ساخت سیستم کنترل و مانیتورینگ واحد تصفیه‌خانه این نیروگاه در جهت رفع موانع تولید خبر داد.

به گزارش خبرگزاری موج هرمزگان، حسین سلیمی مدیرعامل نیروگاه بندرعباس از طراحی و ساخت سیستم کنترل و مانیتورینگ واحد تصفیه‌خانه این نیروگاه خبر داد و افزود: در تصفیه‌خانه نیروگاه بندرعباس سه عدد میکس بد جهت تصفیه آب ورودی از تانک‌های ذخیره به سمت تانک‌های مصرف واحد قرار دارد که سیستم کنترل و بهره‌برداری آن بصورت رله‌ای و کنتاکتوری است.

وی ادامه داد: این امر به دلیل شرایط بد آب و هوایی و گذشت زمان و افزایش معایب روزانه، بهره برداری از این واحد را دچار مشکل کرده بود و همچنین محدودیت‌های از قبیل نداشتن کنترل والو جهت  کنترل آب  ورودی میکس بدها و نداشتن مانیتورینگ سطح میکس بدها، شرایط کنترل این سیستم کنترل را مختل کرده بود که نیاز به باز طراحی و ساخت این سیستم بیشتر احساس و امور اجرایی آن در مدت دو ماه به پایان رسید.

مدیرعامل نیروگاه بندرعباس با اشاره به طراحی و ساخت سیستم کنترل و مانیتورینگ واحد تصفیه‌خانه نیروگاه بندرعباس، عنوان کرد: این سیستم کنترل قابلیت افزونگی به جهت اضافه شدن چند صد ورودی و خروجی آنالوگ و دیجیتال را دارد که در فاز دوم پروژه می‌تواند جهت کنترل ادوات دیگر امور شیمی مورد استفاده قرار گیرد.

سلیمی خاطرنشان کرد: طراحی، برنامه‌نویسی کامل plc و مانیتورینگ و طراحی نقشه‌های E plan این سیستم توسط کارشناسان امور ابزار دقیق انجام گرفته است که طراحی و ساخت این سیستم توسط متخصصان این نیروگاه نسبت نسخه خارجی ۶۰ درصد صرفه‌جویی ارزی داشته است.

مدیرعامل نیروگاه بندرعباس در پایان گفت: نیروگاه برق بندرعباس بزرگترین نیروگاه جنوب‌شرق کشور است که نقش مهمی در تامین برق کشور و صنایع بزرگ استان هرمزگان ایفا می‌کند.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

دیگر رسانه ها

`