موج
کدخبر : ۳۹۹۴۰۴ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-399404

ایرج بیت‌اللهی در گفت‌وگوی اختصاصی با موج؛

مدیرکل آموزش‌وپرورش هرمزگان از آغاز بکار حضوری مدارس عشایری و روستایی و همچنین مدارس کم‌جمعیت استان خبر داد و افزود: در سایر مدارس تا اتمام واکسیناسیون کلاس‌ها به‌صورت مجازی برگزار می‌شود.

به گزارش خبرگزاری موج هرمزگان، ایرج بیت الهی مدیرکل آموزش‌وپرورش هرمزگان در گفت‌وگوی اختصاصی با موج به تشریح نحوه بازگشایی مدارس استان پرداخت و گفت: کلاس‌های درس در مدارس عشایری، روستایی و مدارس کم‌جمعیت که امکان رعایت فاصله‌گذاری وجود دارد، به‌صورت حضوری در حال برگزاری است.

*آنلاین تا اتمام واکسیناسیون

وی خاطرنشان کرد: در رابطه با مدارسی که جمعیت بالایی دارند طبق دستورالعمل‌های ستاد مبارزه با بیماری کرونا، در حال حاضر کلاس‌های درسی به‌صورت مجازی و آنلاین برگزار می‌شود که امیدواریم هر چه سریع‌تر با اتمام واکسیناسیون بتوانیم کلاس‌ها را به‌صورت حضوری برگزار کنیم.

مدیرکل آموزش‌وپرورش استان هرمزگان افزود: درصددیم با مهیا شدن زیرساخت‌ها و به‌صورت گام‌به‌گام به ‌سوی بازگشایی کامل مدارس پیش برویم و سعی بر این است که در مدارس با جمعیت بالاتر کلاس‌ها به گروه‌های 10 تا 15 نفره گروه‌بندی شود تا به‌تدریج شرایط حضور دانش‌آموزان را فراهم کنیم.

*وضعیت مدارس حاشیه‌ی شهر

بیت الهی در ادامه به تحصیل دانش‌آموزان حاشیه‌نشین شهر بندرعباس اشاره و بیان کرد: در این مناطق نیز مدارس از پروتکل‌های ستاد مبارزه با بیماری کرونا پیروی می‌کنند و بر اساس جمعیت دانش‌آموزان، نسب به بازگشایی حضوری مدارس تصمیم‌گیری خواهد شد.

وی اضافه کرد: دانش‌آموزان کمتر برخورداری که توانایی خرید موبایل و تبلت را ندارند، می‌توانند از برنامه‌های تلویزیونی که بسیار آموزنده هستند و به‌خوبی توانسته‌اند مباحث آموزشی را تشریح کنند، بهره ببرند.

مدیرکل آموزش‌وپرورش استان هرمزگان افزود: بر اساس نیازسنجی و اعلام مدیران مدارس، درس‌نامه در اختیار آن دسته از دانش‌آموزانی که امکان استفاده از آموزش مجازی حتی از طریق تلویزیون و صداوسیما را ندارد، قرار خواهد گرفت.

*مصائب مراجعه‌ی حضوری معلمان

وی گفت: در برخی مواقع حتی نیاز است تا آموزگار برای آموزش به دانش‌آموز مراجعه کند و آموزش‌های لازم را در اختیار وی قرار دهد، سال گذشته که این تجربه را داشتیم برخی از خانواده‌ها از مراجعه معلمان به خاطر شیوع کرونا امتناع می‌کردند.

ایرج بیت الهی ادامه داد: اگر خانواده‌ها رضایت داشته باشند همکاران ما در مدارس برای آموزش و رفع اشکال به دانش‌آموزان مراجعه خواهند کرد، این شیوه آموزش به این معنی نیست که معلم مانند کلاس خصوصی به دانش‌آموزان درس بدهد بلکه تنها برای رفع اشکال و در مواقع لزوم این کلاس‌ها می‌تواند برگزار شود.

مدیرکل آموزش‌وپرورش استان هرمزگان در پایان تصریح کرد: خوشبختانه بالغ‌بر 405 هزار دانش‌آموزی که امسال در مدارس استان ثبت‌نام کرده‌اند حداقل به یکی از شیوه‌های آموزشی دسترسی دارند.

خبرنگار:
آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

دیگر رسانه ها

`