موج
کدخبر : ۳۹۸۴۷۲ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-398472

دبیر مجمع جهانی بیداری اسلامی گفت: ازجمله برکات انقلاب اسلامی اقتدار امروز جبهه مقاومت است.

به گزارش خبرگزاری موج قم، حسین اکبری چهارشنبه شب در مراسم بزرگداشت هفته دفاع مقدس در جمع اساتید، مدیران و نخبگان حوزه علمیه قم گفت: دوران دفاع مقدس احیاگر فرهنگ ایثار و جهاد و شهادت در جهان اسلام بود و از بزرگترین دستاوردهای این دوران، بروز و ظهور اندیشه ناب بسیج است.

وی با اشاره به وضعیت نابسامان کشور و محدودیت های شدید نظامی و تسلیحاتی در ابتدای جنگ تحمیلی، خاطرنشان کرد: ملت بزرگ کشورمان در این جنگ نابرابر با رشادت و فداکاری و با توکل و اعتماد به خداوند متعال و در تبعیت از رهنمودهای امام راحل(ره) به پیروزی رسیدند.

دبیر مجمع جهانی بیداری اسلامی در ادامه افزود: امروز رشد و توسعه تفکر بسیجی در منطقه موجب شکست مفتضحانه نظام سلطه به سرکردگی آمریکا و رژیم صهیونیستی در عراق و سوریه و یمن و لبنان شده و توازن نظامی به نفع اسرائیل که آمریکا به دنبال آن بوده از میان رفته است.

وی با بیان اینکه تصور رژیم صهیونیستی از نفوذناپذیری گنبد آهنین کاملا از بین رفته است، اظهار داشت: جبهه مقاومت با درس گرفتن از مکتب سرخ عاشورای حسینی دارای توانمندی و ویژگی های منحصر بفردی است که دشمنان را به شدت سردرگم کرده است.

اکبری با بیان اینکه ما می توانیم با تکیه بر آموزه های دینی در تمامی عرصه ها برای جهانیان نظریه پردازی کنیم، گفت: آمریکا به دنبال تسلط و حاکمیت بر جهان بوده اما جبهه مقاومت اجازه نداده است که به اهداف پلید خود دست یابد.

وی در رابطه با اوضاع افغانستان نیز خروج نیروهای آمریکایی از این کشور را یک شکست سنگین برای آنها دانست و گفت: اینکه برخی تصور می کنند خروج آمریکایی ها از افغانستان بر اساس یک طرح و برنامه بوده، کاملا اشتباه می کنند، زیرا آمریکا به شدت ناتوان شده و افول کرده است.

دبیر مجمع جهانی بیداری اسلامی با بیان اینکه آمریکایی ها به زودی از عراق و همه منطقه نیز فرار می کنند، تصریح کرد: ما باید خود را برای دوران پساآمریکا آماده کنیم و آموزه های انقلاب اسلامی را به سراسر جهان صادر کنیم.

نشست سیاسی اساتید و فضلای حوزوی به مناسبت هفته دفاع مقدس به همت مرکز بسیج اساتید، مدیران و نخبگان حوزه علمیه قم در مصلای این شهر برگزار شد.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

دیگر رسانه ها

`