موج
کدخبر : ۳۹۸۰۸۷ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-398087

علی جعفری:

رییس بیمارستان فوق تخصصی کودکان اکبر مشهد بیان کرد: به علت شرایط سنی کودکان نمی‌توان انتظار رعایت دستور‌های بهداشتی را از این گروه سنی داشت، والدین با رعایت دستور‌های بهداشتی باید حفظ سلامتی فرزند خود را در اولویت قرار دهند.

به گزارش خبرگزاری موج خراسان رضوی، علی جعفری رییس بیمارستان فوق تخصصی کودکان اکبر مشهد اعلام کرد: کودکان به علت درک ناکافی از رعایت دستور‌های بهداشتی نیاز به مراقبت بیشتری دارند.

جعفری در ادامه این خبر افزود: کودکان به علت درک ناکافی از رعایت دستور‌های بهداشتی نیاز به مراقبت بیشتری دارند از این رو حفظ فاصله اجتماعی و اجتناب از حضور کودکان در دورهمی‌ها و مکان‌های شلوغ از مهمترین اصول توصیه شده به والدین است.

رییس بیمارستان فوق تخصصی کودکان اکبر مشهد ادامه داد: به علت شرایط سنی کودکان نمی‌توان انتظار رعایت دستور‌های بهداشتی و استفاده از ماسک را از این گروه سنی داشت بنابراین والدین با رعایت دستور‌های بهداشتی باید حفظ سلامتی فرزند خود را در اولویت قرار دهند.

وی همچنین در مورد مراقبتهای ویژه برای کودکان تاکید کرد: با توجه به  نزدیک شدن به فصل سرما و احتمال بروز بیماری‌های به محض بروز علائمی همچون تب، سرفه و علائم گوارشی، اسهال، استفراغ و درد شکم در کودک، باید به پزشک معالجه و بیمار تحت بررسی‌های تخصصی قرار گیرد.

جعفری در خاتمه در شرایط کرونا و کودکان تصریح کرد: اگر علایم نخستین تب ساده، سرفه و حالاتی شبیه به سرما خوردگی در کودک مشاهده شد، بایستی پزشک متخصص بسته به مرحله شروع بیماری، درمان‌ها را اغاز کند و به هیچ عنوان والدین درمان را با تکیه بر درمان‌های خانگی انجام ندهند.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

دیگر رسانه ها

`