موج
کدخبر : ۳۹۷۵۱۹ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-397519

مدیرکل کمیته امداد مازندران:

مدیرکل کمیته امداد مازندران در دیدار با مدیر عامل بانک مسکن حجت الاسلام بشیر عالیشاه، با بیان اینکه سیاست راهبردی کمیته امداد توانمند سازی مددجویان است، گفت: در بخش مسکن، برای ساخت مسکن مددجویی 50 میلیون تومان بلاعوض و 30 میلیون تومان وام قرض‌الحسنه امداد ولایت پرداخت می شود.

به گزارش خبرگزاری موج مازندران، حجت الاسلام بشیر عالیشاه اظهار داشت: در این نهاد به کار علمی معتقد هستیم و نقشه ساختمان مددجویی براساس نقشه مهندسی است، وام ها بر اساس مراحلی است که بنیاد مسکن تعیین می کند و با تأیید ناظر و کارشناس، مددجویان از این تسهیلات بهره مند می شوند.

وی ادامه داد: یکی از اهداف اصلی کمیته امداد توانمندسازی مددجویان در بخش اشتغال است، ظرفیت و توانمندی مددجو مورد بررسی قرار می گیرد و بر حسب توانمندی فرصت شغلی برایش ایجاد می شود.

مدیرکل کمیته امداد مازندران بیان داشت: کارکنان کمیته امداد با اقدامات جهادی و انقلابی برای اشتغال مددجویان تشکیل پرونده می دهند، آموزش کسب و کار به مددجویان ارائه می‌شود و طرح های اشتغال به منظور پایدارسازی مورد نظارت و ارزیابی قرار می گیرد.

وی گفت: در بخش کسب و کار، آموزش اصل است و از دو منظر دینی و فنی و حرفه ای استفاده می شود و مشاوره های لازم در قبل از ایجاد طرح، حین اجرای طرح و بعد از ایجاد طرح ارائه می شود.

حجت الاسلام عالیشاه تصریح کرد: کلینیک های کسب کار برای مددجویان ایجاد شده و آسیب های طرح نیز مورد بررسی قرار می گیرد و برخی اساتید به صورت افتخاری با این نهاد در کلینیک های کسب و کار همکاری دارند و راهنمایی لازم را به مددجویان ارائه می دهند.

وی بیان داشت: علت موفقیت اشتغال در کمیته امداد آموزش کسب و کار و نظارت بر طرح ها به مدت پنج سال است و پس از اینکه مددجو به خودکفایی رسید از چرخه حمایتی کمیته امداد خارج می شود.

این مسئول افزود: حفظ شأن و کرامت مددجویان بسیار با اهمیت است و همه تلاش کارکنان این نهاد جلب رضایت آنان است.

وی همچنین در مورد برگزاری شور عاطفه ها نیز اظهار داشت: امسال شور عاطفه ها با شعار «همه باهم مشق محبت بنویسیم» در استان در حال برگزاری است و همه با یکدلی به کمک دانش آموزان نیازمند می شتابیم.

مدیرکل کمیته امداد مازندران به طرح هر کارمند یک حامی معنوی اشاره و تصریح کرد: سه هزار نفر از ایتام و 9 هزار و 700 نفر از فرزندان طرح محسنین تحت حمایت کمیته امداد قرار دارند‌ و در تلاش هستیم تا سرانه کمک به ایتام را افزایش دهیم.

وی ابراز داشت: استان مازندران از ظرفیت بسیار زیادی برخوردار است و با کمک مردم نوعدوست و خیران به نیازمندان خدمات ارائه می دهیم.

در ادامه مدیر عامل بانک مسکن مازندران هم در این دیدار گفت: همه در مقابل مددجویان و نیازمندان وظیفه داریم تا به نحو احسن خدمات ارائه دهیم.

سید حسین حاجی پور افزود: کمیته امداد به مددجویان خدمات شایانی ارائه می دهد که این اقدامات، قابل تقدیر است و از تمام ظرفیت و توان خود در راستای خدمت به نیازمندان استفاده می کنیم.

وی در مورد موضوع اشتغالزایی اظهار داشت: سال گذشته صد درصد اعتبارات اشتغال از طریق بانک مسکن جذب شد و در سال‌جاری تاکنون 165 فقره تسهیلات اشتغال پرداخت شد و 35 درصد اعتباری که به بانک مسکن در بخش اشتغال تخصیص پیدا کرد، جذب شد و منجر به انعقاد قرارداد شد.

مدیر عامل بانک مسکن مازندران گفت: تعامل و همکاری خوبی بین کمیته امداد و بانک مسکن وجود دارد و همچنان ادامه خواهد داشت.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

دیگر رسانه ها

`