موج
کدخبر : ۳۹۷۲۱۳ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-397213

محمدرضا کوچک زاده:

عضو انتصابی شورای سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی یزد و معاون اداره کل حفاظت محیط زیست استان یزد در خصوص تاثیر نظام مهندسی کشاورزی در اشتغالزایی اعضا، گفت: سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی یک سازمان مستقل و خصوصی است که دغدغه ها و مسائل سیستم های دولتی و بروکراسی اداری کمتری دارد و پویا و جوان است.

به گزارش خبرگزاری موج یزد، محمد رضا کوچک زاده عضو انتصابی شورای سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی یزد و معاون اداره کل حفاظت محیط زیست استان یزد در خصوص تاثیر نظام مهندسی کشاورزی در اشتغالزایی اعضا، گفت: سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی یک سازمان مستقل و خصوصی است که دغدغه ها و مسائل سیستم های دولتی و بروکراسی اداری را کمتر داشته و برای برنامه ریزی تمرکز و زمان بیشتری را اختصاص داده و در نتیجه گام های موثر و  اقدامات خوبی انجام شده است.

وی درباره چگونگی بهره گیری از پتانسیل ها و ارتقای سازمان، افزود: در بحث بکارگیری نیروهای مختلف یکی از دغدغه های این سازمان اشتغال فارغ التحصیلانش بوده است که در حوزه محیط زیست توانسته با هماهنگی اداره حفاظت محیط زیست استان یزد گام هایی در زمینه بکارگیری نیروی HSE در صنایع بردارد همچنین در بحث واسپاری تهیه طرح های ارزیابی موردی زیست محیطی توانسته ایم اشتغال ایجاد کنیم و آموزش های لازم به فارغ التحصیلان محیط زیست ارائه شود و در حال حاضر این روند به طور ثابت در حال اجرا است.

معاون اداره کل حفاظت محیط زیست استان یزد با بیان اینکه سازمان نظام مهندسی کشاورزی یزد همچنان که در حوزه محیط زیست، عملکرد مثبت و مطلوبی داشته است، اظهار داشت: مسلما در حوزه های دیگری همچون منابع طبیعی هم گام های مثبتی برداشته ، برای نظر دقیق نسبت به عملکرد؛ می بایست بر اساس اهداف و سیاست های سازمان از زمان تشکیل تاکنون ارزیابی انجام شود، در مجموع باتوجه به اینکه مدتی از نزدیک شاهد اقدامات سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی یزد بوده ام عملکرد سازمان هر ساله رو به رشد بوده است.

کوچک زاده توقعات اعضا از سازمان را به دو دسته تقسیم و عنوان کرد: ارتقاع سطح سازمان از هرنظر می تواند توانمندی را افزایش دهد وقتی توانمندی سازمان افزایش پیدا کند طبیعتا خروجی بیشتر به اهداف سازمان نزدیک خواهد بود و این اهداف مورد نظر اعضا است و مطمنا اعضایی که  عضو سازمان هستند چند چیز را از سازمان توقع دارند و آن هم، اشتغالزایی و بحث حمایت از اعضا است تا در جهت ارتقای علمی آنها کمک شود.

عضو سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی استان یزد، گفت: با توجه به سیاست و اهداف سازمان باید نقاط ضعف، قوت، فرصت و تهدید را مشخص کرد و براساس آن راهکارهایی مرتبط برای رفع یا افزایش نقاط ضعف و قوت تعریف کرد.

 به گفته کوچک زاده، به نظر می رسد داشتن برنامه اقدام زماندار در پی یافتن راه حل های مناسب و پایش اقدامات به طور سالانه توسط اعضا و بازرس می تواند سازمان را زودتر به اهداف مورد نظر برساند.

وی در خصوص دغدغه تخصصی اعضای سازمان توضیح داد: با توجه به اینکه اعضای سازمان دارای تخصص های مختلف و مرتبط با کشاورزی و محیط زیست هستند دغدغه آنها در این حوزه ها کاملا مشخص است.

کوچک زاده در ادامه به موضوع واگذاری ها اشاره کرد و توضیح داد: سازمان نظام مهندسی تاکنون  بخوبی توانسته اموری را که به آن واسپاری شده به دور از بروکراسی های اداری و پیچیده انجام دهد، مطمنا به این دلیل فرآیندها سریع، دقیق و شفاف تر صورت می گیرد.

وی در پایان تاکید کرد: سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی استان یزد نشان داده که به عنوان یک سازمان پویا و فعال و نسبتا جوان می تواند در شاخه های مختلف فعالیت کند و گره ای از مشکلات استان در حوزه های مختلف باز کند همچنین می تواند از اعضای متخصصی که به دنبال فعالیت و کار هستند حمایت کند تا به جایگاه مطلوب برسند.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

دیگر رسانه ها

`