موج
کدخبر : ۳۹۶۳۴۷ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-396347

خلیل شایستگان:

مدیر اداره جهاد کشاورزی جغتای بیان کرد: با توجه به مبارزه بیولوژیک و مقابله با آفات محصول، امسال بطور میانگین ۴۲ تن محصول گوجه فرنگی از هر هکتار کشتزار جغتای، برداشت شده است.

به گزارش خبرگزاری موج خراسان رضوی، خلیل شایستگان مدیر اداره جهاد کشاورزی جغتای عنوان کرد: امسال از ۴۷۰ هکتار سطح زیرکشت گوجه فرنگی در شهرستان جغتای ۱۹ هزار تن محصول برداشت و روانه بازار شده است.

خلیل شایستگان در ادامه این خبر افزود: با توجه به مبارزه بیولوژیک و مقابله با آفات محصول، امسال بطور میانگین ۴۲ تن محصول گوجه فرنگی از هر هکتار کشتزار جغتای، برداشت شده است.

مدیر اداره جهاد کشاورزی جغتای همچنین اضافه کرد: متین، سانسید، موبیل و محلی، مهمترین گونه‌های گوجه فرنگی کشت شده در جغتای است و عمده محصول گوجه فرنگی تولیدی این شهرستان، پس از برداشت روانه میادین تره بار و یا کارخانه تولید رب جوین در این شهرستان شده است.

 شایستگان در خاتمه تصریح کرد: معرفی روش‌های برتر تولید، شناسایی و الگو قرار دادن نحوه تولید کشاورزان، شناخت کشت‌های مناسب و کاهش هزینه‌های تولید در کشت گوجه فرنگی، برخی از برنامه‌های حمایت از تولید این محصول دراین شهرستان بوده است.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

دیگر رسانه ها