موج
کدخبر : ۳۹۵۹۱۲ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-395912

​مدیرعامل هلال احمر مازندران خبر داد:

​مدیرعامل جمعیت هلال احمر مازندران از واکسیناسیون دو هزار 92 نفر از شهروندان و گروههای سنی واجد شرایط در مراکز تجمیعی واکسیناسیون این جمعیت خبر داد.

به گزارش خبرگزاری موج مازندران، دکتر غلامعلی فخاری اظهار داشت: در راستای ابلاغ ریاست جمعیت هلال احمر و با هدف تقویت تعامل بین بخشی و به منظور کمک به کادر بهداشت و درمان و تسریع در فرایند واکسیناسیون شهروندان مقرر شد با هماهنگی دانشگاه علوم پزشکی در چند شهرستان، مرکز تجمیعی واکسیناسیون کرونا با استفاده از ظرفیت جمعیت هلال احمر استان  راه اندازی شود که مراکز مذکور در شهرستان های ساری، بهشهر و آمل تجهیز شد که عملیات تزریق واکسن به شهروندان و گروههای هدف نیز زیر نظر کارشناسان دانشگاه علوم پزشکی استان در حال انجام است.

وی ادامه داد: تاکنون در این مراکز سه گانه به 1856 نفر دز دوم واکسن و به 236 نفر نیز دز اول واکسن کرونا تزریق شد

مدیرعامل جمعیت هلال احمر مازندران تصریح کرد: درباره نوع واکسن تزریقی نیز گفت: 1397 دز از واکسن های تزریق شده از نوع سینوفارم، 405 دز آسترازنکا ، 215 دز کووبرکت و 75 دز نیز از نوع سابرینا (کووپارس) بوده است.

وی افزود: 103 نفر عضو داوطلب و 115 نفر عضو جوان جمعیت هلال احمر استان در مراکز تجمیعی واکسیناسیون این جمعیت به عنوان واکسیناتور و ثبات مشارکت دارند.

فخاری عنوان داشت: علاوه بر افراد مذکور، 569 نفر عضو جوان، 255 عضو داوطلب و 192 نفراز امدادگران هلال احمر استان نیز در 25 مرکز واکسیناسیون دانشگاه علوم پزشکی استان مشارکت دارند.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

دیگر رسانه ها