موج
کدخبر : ۳۹۵۸۰۵ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-395805

محمد علی فرهمندراد:

مدیر جهاد کشاورزی نیشابور بیان کرد: با هدف صرفه‌جویی در منابع آبی ۷۰ درصد از مزارع گوجه فرنگی این شهرستان به روش‌های نوین آبیاری کشت شده اند.

به گزارش خبرگزاری موج خراسان رضوی، محمد علی فرهمندراد مدیر جهاد کشاورزی نیشابور اعلام کرد: سطح زیر کشت گوجه فرنگی در سال زراعی برداشت محصول گوجه فرنگی در شهرستان نیشابور جاری کاهش و به ۹۵۰ هکتار رسید که نسبت به سال زراعی گذشته ۱۳.۶درصد کمتر است.

فرهمندراد در ادامه این خبر افزود: میانگین برداشت این محصول را از هر هکتار مزرعه در نیشابور ۵۰ تُن است که پیش بینی می شود بیش از ۴۷ هزار تُن گوجه فرنگی در این شهرستان برداشت شود.

مدیر جهاد کشاورزی نیشابور همچنین اضافه کرد: در سال زراعی کنونی و با هدف صرفه‌جویی در منابع آبی ۷۰ درصد از مزارع گوجه فرنگی این شهرستان به روش‌های نوین آبیاری کشت و بالغ بر ۴۰ درصد از مزارع گوجه فرنگی از نشائ صنعتی برای کشت استفاده شده است.

وی تصریح کرد: توزیع بیش از ۱۰۰تُن انواع کود‌های شیمیایی در سال زراعی جاری بین کشاورزان گوجه فرنگی کار این منطقه و همچنین از مرحله کاشت تا برداشت این محصول در نیشابور در هر هکتار بیش از ۱۸۰نفر روز مشغول کار می‌شوند.

فرهمندراد در خاتمه تاکید کرد: ۸۰ درصد گوجه فرنگی تولید نیشابور در بخش مرکزی و ۲۰درصد آن در بخش‌های دیگر این شهرستان برداشت می‌شود و این شهرستان ۲واحد فرآوری گوجه فرنگی دارد و محصول تولید شده شهرستان به این واحد‌های فعال منتقل می‌شود.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

دیگر رسانه ها