موج
کدخبر : ۳۹۵۳۵۱ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-395351

علیرضا شرافتی خبر داد:

کارشناس هماهنگی و مدیریت مصرف آب شرکت آب و فاضلاب استان اصفهان از افزایش 15 درصدی مصرف آب پس از شیوع ویروس کرونا در استان اصفهان خبر داد.

به گزارش خبرگزاری موج اصفهان، علیرضا شرافتی الزامات ناشی از رعایت بهداشت فردی برای مقابله با ویروس کرونا موجب افزایش 15 درصدی مصرف آب در استان اصفهان شده است.

وی گفت: بررسی ها نشان می دهد از ابتدای شیوع بیماری کرونا مصرف آب در شهرستان های مختلف استان بین 12 تا 18 درصد افزایش یافته است.

کارشناس هماهنگی و مدیریت مصرف آب شرکت آب و فاضلاب استان اصفهان علت این تفاوت را ناشی از میزان شیوع بیماری، فرهنگ مصرفی مردم و تفاوت اقلیم ها دانست و گفت: این بیماری به طور میانگین باعث افزایش 15 درصدی مصرف آب شده است.

وی ضمن تاکید بر رعایت مسائل بهداشتی، خطر ابتلا به رفتارهای وسواس گونه را یادآور شد و افزود: پس از شیوع ویروس کرونا بسیاری از افراد با رعایت نظافت و رفتارهای احتیاطی بیش از حد و اجبار دیگران به رعایت این رفتارها، رفتارهای وسواس‌گونه را در خود و اطرافیان القا می‌کنند.

شرافتی افزود: رفتارهایی مانند شستشوی دست و صورت، استحمام، شستشوی لباس ها، ظروف، سطوح، وسایل و غیره در برخی افراد به صورت افراطی انجام می شود.

کارشناس هماهنگی و مدیریت مصرف آب آبفای استان اصفهان گفت: هر شهروند می‌تواند با آگاهی به میزان تاثیر خود در مدیریت مصرف آب، در جلوگیری از اتلاف منابع‌آبی نقش به‌سزایی داشته باشد.

وی اظهار داشت: خطر ابتلا به رفتارهای وسواس‌گونه به مرور زمان با بر هم زدن تعادل شیمیایی مغز، رفتارهای تکراری را ملکه ذهن می‌کند که این وسواس‌های فکری جزیی از رفتار خواهد شد.

شرافتی با تاکید بر این که گذر از بحران شیوع کرونا ویروس، نیازمند سلامت جسمی و روانی است، افزود: رعایت نظافت و شستشوی کامل دست‌ها نباید با اختلال استرس و اضطراب شدید، تمام زندگی ما را تحت ‌تاثیر قرار دهد و خود و اطرافیان را دچار بیماری واسوس کند.

 

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

دیگر رسانه ها