موج
کدخبر : ۳۹۴۸۵۳ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-394853

حسن خلج طهرانی مطرح کرد؛

مدیر عامل منطقه ویژه اقتصادی صنایع معدنی و فلزی خلیج فارس 3 عامل کاهش بروکراسی اداری، تسهیل فرآیند صدور مجوز های سرمایه‌گذاری و اعطای تسهیلات بانکی را از عوامل جذب سرمایه‎ گذاری در منطقه دانست.

به گزارش خبرگزاری موج هرمزگان، حسن خلج طهرانی مدیر عامل منطقه ویژه اقتصادی صنایع معدنی و فلزی خلیج فارس در رابطه با چگونگی جذب سرمایه گذار برای پروژه‎ های موجود در این منطقه گفت: جذب سرمایه‌گذاری تابع عوامل متعددی از جمله بهبود زیر ساخت‎ها تسهیل فضای کسب و کار و کاهش بروکراسی اداری و اعطای تسهیلات بانکی به بخش تولید است بهبودهای صورت گرفته در بخش زیرساخت‎های منطقه ویژه اقتصادی خلیج فارس در حوزه آب، گاز، برق و فراهم کردن زمین‎ های مورد نیاز سرمایه گذاران یکی از عوامل ترغیب سرمایه‎ گذاران به سرمایه ‎گذاری در این منطقه بوده است.
خلج طهرانی بیان کرد: افزایش نقدینگی در کشور و هدایت بخشی از نقدینگی به بخش تولید، پایین بودن هزینه‎ های نیروی انسانی و افزایش نرخ ارز از طریق افزایش درآمدهای صادراتی تقاضای سرمایه گذاری را افزایش داده و منجر به جذب 3برابری سرمایه‎ گذاری در سال 99 نسبت به سال‎های گذشته به طوری که در سال گذشته 9 قرارداد سرمایه‎ گذاری منعقد و در 3ماهه نخست سال جاری 8 قرار داد منعقد شده است.
مدیر عامل منطقه ویژه درباره میزان جذب سرمایه در مدت 16 ماه گذشته ابراز داشت: سرمایه‎ گذاری صورت گرفته در سال 99 طبق اظهار نظر سرمایه‎ گذاران در صورت اجرای کامل طرح‎ ها میزان 6100 میلیون دلار با ظرفیت اشتغال‎زایی حدود1700 نفر بوده است.
وی کاهش اداری بروکراسی اداری، تسهیل فرآیند صدور مجوزهای سرمایه‌گذاری و اعطای تسهیلات بانکی را از عوامل جذب سرمایه‎ گذاری در منطقه دانست پیش ‎بینی کرد که حجم سرمایه گذاری در سال جاری افزایش یابد.
خلج طهرانی با بیان اینکه افزایش سرمایه گذاری‎ های صورت گرفته دارای پیامدهای مثبت اقتصادی و اجتماعی بر سطح رفاه و اشتغال منطقه بوده است، افزود: بیکاری و اشتغال نداشتن در یک منطقه می‌تواند منجر به اختلالات رفتاری و بروز تنش های اجتماعی و سیاسی شود که با افزایش اشتغال از طریق افزایش درآمد و کاهش فقر می تواند از بروز این مساله جلوگیری کرد.
وی اظهار داشت: توسعه فعالیت های صنعتی در منطقه باعث افزایش اشتغال بومیان شده و از طرفی منجر به اشتغال‌زایی برای بخشی از نیروی کار غیر ماهر نیز شده است.
وی در پایان افزود: انتقال تکنولوژی، دانش فنی از دیگر پیامدهای مثبت سرمایه‎ گذاری در منطقه بوده که نهایتا منجر به درآمدزایی می‌شود.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

دیگر رسانه ها