موج
کدخبر : ۳۹۴۷۱۰ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-394710

در نشست مشترک با رئیس نظام مهندسی ساختمان یزد بیان شد؛

در نشست مشترک رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان استان یزد که با حضور فرماندار، معاون عمرانی فرمانداری، سرپرست شهرداری مهریز و اعضای شورای اسلامی شهر مهریز برگزار شد، به لزوم ساخت و ساز اصولی و ایمن و به تبع آن کاهش هزینه هایی نظیر آب، برق و گاز تاکید شد.

به گزارش خبرگزاری موج یزد، سید محمد امین بیدکی، رئیس شورای اسلامی شهر مهریز در نشست مشترک با رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان استان یزد که با حضور فرماندار، معاون عمرانی فرمانداری، سرپرست شهرداری مهریز و اعضای شورای اسلامی شهر مهریز برگزار شد، به لزوم فرهنگسازی و تشویق مردم به اخذ پروانه ساخت و رعایت الزامات ساخت و ساز اشاره کرد و گفت: ورود نظام مهندسی ساختمان به پروژه های ساختمانی، به ساخت و ساز اصولی و ایمن و به تبع آن کاهش هزینه هایی نظیر آب، برق و گاز در دراز مدت منجر می شود.

رئیس شورای اسلامی شهر مهریز ادامه داد: براساس مذاکرات انجام شده با سازمان نظام مهندسی ساختمان استان یزد مقرر شد این سازمان مساعدت لازم را با شهرداری و شورای اسلامی این شهر در پروژه فرهنگسازی داشته باشند تا احساس نیاز و گرایش به سمت سازمان نظام مهندسی در جهت اخذ پروانه، در مردم ایجاد شود.

وی در ادامه به ضرورت افزایش تعامل و هماهنگی بین دستگاه های مرتبط با پروژه های ساخت و ساز به ویژه در بحث ارتباطات بین شهرداری و مردم پرداخت و اظهارداشت: در راستای رفاه حال مردم هر دو هفته یکبار کارگروهی در شهرستان تشکیل خواهد شد تا  تصمیمات مناسبی در زمینه ساخت و سازها اتخاذ شود.

بیدکی در پایان خاطرنشان کرد: امیدواریم با ورود شورای شهر در راستای رسالت قانونی و اجتماعی به پروژه های ساختمانی و به عنوان ناظر بر عملکرد شهرداری، بتوان شهر مهریز را به یک آرمان شهر و مکان آرام تری برای زندگی فرزندان تبدیل کنیم.

لزوم آشتی مردم با نظام مهندسی ساختمان

به نقل از روابط عمومی سازمان نظام مهندسی ساختمان استان یزد، حمیدرضا زارع بیدکی، سرپرست شهرداری مهریز در این نشست مشترک رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان استان با فرماندار مهریز، اعضای شورای شهر و اعضای نظام مهندسی مهریز، به ضرورت توجه ویژه به ساخت و سازهای در حال انجام در شهرها اشاره کرد و گفت: نوع ساخت و سازها تاثیر بسیاری در سیمای شهرها، مقاوم سازی و کاهش آسیب های ناشی از وقوع حوادث غیرمترقبه ای مثل زلزله دارد.

زارع افزود: در این راستا باید راهکارهای مناسبی جهت آشتی مردم با نظام مهندسی ساختمان و ترغیب آن ها به قانونمندی در ساخت و سازها و اخذ پروانه از این سازمان اندیشیده شود.

وی اصلاح رویه ساخت و سازهای غیرمجاز در شهرستان را منوط به فرهنگسازی دانست و اظهارداشت: در آینده ای نزدیک دلایل تمایل مردم به پیگیری مباحث مربوط به تخلفات ساخت و ساز از طریق شهرداری ها و کمیسیون ماده ۱۰۰ به جای کسب پروانه ساخت از سازمان نظام مهندسی رصد و با همکاری نظام مهندسی ساختمان شهرستان و استان، موانع موجود در این مسیر در راستای هدایت مردم به استانداردسازی ساخت و سازها، شناسایی و برطرف خواهد شد.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

دیگر رسانه ها