موج
کدخبر : ۳۹۴۵۹۴ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-394594

سید حجت مدنی خبر داد:

مدیر شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی منطقه اردبیل گفت: از ابتدای امسال تاکنون نزدیک به 100 میلیون متر مکعب گاز سی ان جی در سطح استان مصرف شده است.

به گزارش خبرگزاری موج اردبیل، سید حجت مدنی ، مدیر شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی منطقه اردبیل مصرف این سوخت پاک در 155 روز گذشته از سال جاری در سطح منطقه را نزدیک به 100 میلیون متر مکعب اعلام کرد و گفت: مصرف این فرآورده در بازه زمانی یاد شده در قیاس با مدت مشابه سال قبل 7.3 درصد رشد داشته است.

وی تصریح کرد: از آنجا که کشور ایران به منابع بی همتای گاز طبیعی دسترسی دارد، تلاش شده تا سهم گاز طبیعی را در سبد سوخت کشور افزایش داده و از سوی دیگر با توجه به اینکه شبکه گاز تقریبا در سطح استان گسترده شده امکان استفاده از این سوخت به عنوان سوخت خودروها نیز وجود دارد.

مدیر شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی منطقه اردبیل با اشاره به موفقیت منطقه در زمینه جایگزینی مصرف بنزین با سی ان جی در سطح منطقه، بطوریکه در شهرستانهای بیله سوار و پارس آباد بترتیب رشد 53 و 51 درصد را نشان می دهد، شاهد تغییر در ذائقه مشتریان در راستای استفاده از گاز طبیعی به جای سوخت مایع در استان می باشیم.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

دیگر رسانه ها