موج
کدخبر : ۳۹۴۴۰۸ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-394408

فاطمه نوروزیان خبر داد؛

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی استان هرمزگان گفت: از آغاز همه گیری بیماری کرونا تاکنون، ۱۹ خانم باردار بر اثر این بیماری در هرمزگان جان خود را از دست داده اند.

به گزارش خبرگزاری موج هرمزگان، فاطمه نوروزیان سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان اظهار کرد: از آغاز همه گیری بیماری کرونا تاکنون، ۱۹ خانم باردار بر اثر این بیماری در هرمزگان جان خود را از دست داده اند که ۱۳ مورد از این شمار در سال جاری جان خود را از دست داده اند.
نوروزیان با اشاره به اینکه درگیری و همه گیری بیشتر این بیماری در خانم‌های باردار بیشتر است، اظهار کرد: با تایید سازمان بهداشت جهانی واکسن سینوفارم به خانم‌های باردار بالای ۱۲ هفته تزریق می‌شود که در استان هرمزگان چندین هفته است که این اقدام آغاز شده است.
وی با بیان اینکه تاکنون ۵۷.۳ درصد از خانم‌های باردار استان واکسن دریافت کرده اند، عنوان کرد: شهرستان‌های رودان، بشاگرد و بندرخمیر با پوشش بالای ۸۸ درصد بیشترین و شهرستان‌های پارسیان، بندرعباس و جزیره کیش با کمتر از ۳۳ درصد بدترین پوشش را داشته اند.
نوروزیان با اشاره به اینکه امیدواریم با استقبال خوب خانم‌های باردار مواجه شویم و هرچه سریعتر این افراد علیه بیماری کرونا واکسینه شوند، در ادامه گفت: در ۲۴ ساعت گذشته ۱۰ نفر دیگر بر اثر ابتلا به کرونا در استان هرمزگان جان باختند.
سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی استان هرمزگان با اشاره به مرگ ۱۰مبتلا به کرونا طی ۲۴ ساعت گذشته در هرمزگان، اظهار کرد: شمار جانباختگان مبتلا به کرونا در هرمزگان به هزار و ۲۰۱ نفر رسید.
وی در پایان با بیان اینکه با بستری شدن ۱۹۴ نفر دیگر، شمار کل بستری‌های کرونا در استان به ۸۵۷ نفر رسید، خاطرنشان کرد: اکنون ۱۲۸ نفر در بخش مراقبت‌های ویژه (آی. سی. یو) بستری هستند و حال ۳۰ نفر از آن‌ها وخیم است. 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

دیگر رسانه ها