موج
کدخبر : ۳۹۳۶۴۷ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-393647

ابراهیم نصری:

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای خراسان رضوی بیان کرد: سرعت بخشیدن به فعالیت ناوگان حمل و نقل بین‌المللی، نتیجه و تاثیر این سرمایه‌گذاری برای هر دو کشور ایران و افغانستان است.

به گزارش خبرگزاری موج خراسان رضوی، ابراهیم نصری مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای خراسان رضوی اعلام کرد: پایانه دوغارون یکی از مهمترین گذرگاه‌های مرزی کشور در حوزه صادرات و ترانزیت کالا است چنانکه بیشترین میزان از حجم بالای مبادلات تجاری ایران و افغانستان از این گذرگاه رسمی عبور می‌کند.

ابراهیم نصری ضمن تاکید رهبر معظم انقلاب اسلامی بر تسهیل مبادلات تجاری و فرهنگی کشور با همسایگان ادامه داد: این رهنمود در دستور کار وزارت راه و شهرسازی و سازمان راهداری قرار گرفته تا در شرایط تحریم از ظرفیت‌های کشور‌های همسایه هم استفاده شود.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای خراسان رضوی همچنین افزود: رفت و آمد ناوگان خودرو‌های سنگین حامل کالا‌های صادراتی و ترانزیتی نه تنها با توسعه گذرگاه مرزی دوغارون تسهیل شده بلکه شتاب می‌گیرد؛ بر همین اساس سازمان راهداری برای ارتقای سخت‌افزاری و نرم افزاری زیرساخت‌ها و اصلاح رویه‌ها در گذرگاه و پایانه مرزی دوغارون، مبلغ هزار میلیارد ریال را در قالب سه مرحله اجرایی کوتاه، میان و بلندمدت سرمایه‌گذاری کرده است.

نصری با اشاره به آغاز عملیات توسعه و بهسازی پایانه مرزی دوغارون از فروردین ماه امسال عنوان کرد: هم‌اینک دروازه‌های ورودی و خروجی این گذرگاه مرزی در همین چارچوب از دو خط به هشت خط افزایش یافت، ۱۰۰ میلیارد ریال برای اجرای این بخش از طرح توسعه و بهسازی گذرگاه مرزی دوغارون هزینه شده است.

وی همچنین اظهار کرد: سرعت بخشیدن به فعالیت ناوگان حمل و نقل بین‌المللی، نتیجه و تاثیر این سرمایه‌گذاری برای هر دو کشور ایران و افغانستان است، اجرای مرحله کوتاه‌مدت برنامه‌های راهداری در این حوزه برای امسال با اعتباری افزون بر ۵۰ میلیارد ریال خرداد ماه گذشته به پایان رسید.

نصری در ادامه گفت: طرح‌های اجرا شده در این چارچوب، شامل بهسازی و ساخت ۴۷ چشمه سرویس بهداشتی، توسعه برج‌های نورافکن، افزایش شمار دوربین‌های نظارتی و بهسازی بخش‌های گوناگون تاسیسات در پایانه مرزی دوغارون می باشد.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای خراسان رضوی در ادامه تصریح کرد: بهسازی جاده بین‌المللی دوغارون - اسلام‌قلعه هم از برنامه‌های میان‌مدت سازمان راهداری برای این منطقه بود که با افزون بر ۳۵۰ میلیارد ریال هزینه اجرا شده است.

وی تاکید کرد: عملیات تعریض و روکش آسفالت در مسیر ایست بازرسی پاسگاه انتظامی ۱۷ شهریور تا مرز دوغارون، محوطه‌سازی و آسفالت محوطه چهار هکتاری پایانه مرزی دوغارون، سامانه روشنایی و همچنین نصب نیوجرسی در مسیر پنج کیلومتری جاده ارتباطی تایباد - دوغارون نیز در چارچوب همین مرحله از برنامه‌های سازمان راهداری در حال اجرا است که حداکثر تا پایان مهر ماه آینده به پایان می‌رسد.

نصری در خاتمه خاطر نشان کرد: برنامه‌های بلندمدت سازمان راهداری برای ارتقای وضعیت زیرساخت‌ها در گذرگاه مرزی دوغارون هم با اعتبار ۶۰۰ میلیارد ریال شامل ساخت سالن مسافری و محوطه‌سازی پیرامون آن است و پیگیری‌های لازم برای عملیات اجرایی این بخش از برنامه‌های بلندمدت سازمان راهداری در مسیر ارتقای زیرساخت‌های گذرگاه مرزی دوغارون، در دست انجام است.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

دیگر رسانه ها