موج
کدخبر : ۳۹۳۱۴۲ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-393142

علی اصغر انجیدنی:

دبیر کارگروه مراقبت و درمان کووید-۱۹ دانشگاه علوم پزشکی مشهد بیان کرد: در حال حاضر بهترین راهکار در پیشگیری از ابتلا به ویروس کرونا، استفاده از ماسک، اجتناب جدی از حضور در دورهمی‌ها، حفظ فاصله اجتماعی و رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی است.

به گزارش خبرگزاری موج خراسان رضوی، علی اصغر انجیدنی دبیر کارگروه مراقبت و درمان کووید-۱۹ دانشگاه علوم پزشکی مشهد عنوان کرد: در موج‌های کرونا، پس از ۲ هفته تعداد بیماران بدحال و نیازمند به بستری در بخش‌های مراقبت ویژه افزایش می‌یابد.

انجیدنی همچنین ادامه داد: بر این اساس ظرفیت بخش‌های مراقبت ویژه از هفته گذشته در مراکز درمانی افزایش یافته است و براساس برنامه‌ریزی تا هفته آینده نیز حداقل ۱۰۰ تخت دیگر نیز افزایش می‌یابد.

دبیر کارگروه مراقبت و درمان کووید-۱۹ دانشگاه علوم پزشکی مشهد با با اشاره به برنامه واکسیناسیونها بر اساس برنامه‌ریزی و تسریع در آن متذکر شد: در مشهد مقدس برنامه واکسیناسیون در قالب ۲ برنامه شامل گروه‌های هدف اعلام شده از سوی وزارت بهداشت و همچنین به صورت ویژه در مناطق حاشیه شهر در حال اجراست.

وی ادامه داد: نمونه‌های قالب در موج پنجم کرونا در مشهد ، سویه دلتاست و هیچ نشانه‌ای از نوع دیگری از جهش ویروس در مشهد مشاهده نشده است.

دبیر کارگروه مراقبت و درمان کووید-۱۹ دانشگاه علوم پزشکی مشهد اظهار داشت: در حال حاضر بهترین راهکار در پیشگیری از ابتلا به ویروس کرونا، استفاده از ماسک، اجتناب جدی از حضور در دورهمی‌ها، حفظ فاصله اجتماعی و رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی است.

انجیدنی در خاتمه خاطر نشان کرد: امیدواریم با مشارکت و همکاری تمام مسئولان و مردم بتوانیم در آینده نزدیک شاهد کاهش تعداد بیماران سرپایی و بستری و قطع زنجیره انتقال ویروس کرونا باشیم.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

دیگر رسانه ها