موج
کدخبر : ۳۹۳۰۷۶ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-393076

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان مازندران-ساری:

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان مازندران-ساری گفت: صاحبان پروانه چرای دام در مراتع این استان نسبت به تمدید پروانه چرای دام اقدام کنند.

به گزارش خبرگزاری موج مازندران، اسحاق عطایی اظهار داشت: در راستای اجرای ماده 47 قانون تنظیم بخشی از مقررات مالی دولت تمامی صاحبان پروانه چرای دام در مراتع استان تا آذر ماه امسال فرصت دارند با مراجعه به ادارات منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان های استان نسبت به پرداخت عوارض تمدید پروانه چرای خود اقدام کنند.

وی ادامه داد: افرادی که در این مدت نسبت به تمدید پروانه خود اقدام نکنند مشمول بخش «الف» از فصل چهارم اصلاحیه شیوه نامه فنی و اجرایی بهره برداری از مراتع کشور شده و پروانه آنها ابطال و از درجه اعتبار ساقط می‌شود.

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان مازندران-ساری گفت: در خاتمه  نظارت بر چرای دام در مراتع و عرصه‌های ملی به عنوان یکی از راهبردهای صیانت از منابع طبیعی در دستور کار جدی این اداره کل قرار دارد.

وی تصریح کرد: ضروری است کلیه مرتعداران در خاتمه تاریخ مقرر در پروانه چرا (فصل چرا) که به منظور حفظ پوشش گیاهی مراتع و فراهم نمودن زمینه تجدید حیات طبیعی گیاهان مرتعی که نقش بسزایی در حفظ و آب و خاک و توسعه اقتصادی، اجتماعی دارد را رعایت کرده و از مراتع خارج شوند تا مشمول جرایم مربوطه نگردند.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

دیگر رسانه ها