موج
کدخبر : ۳۹۲۹۱۱ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-392911

جواد باذلی:

رییس دانشگاه علوم پزشکی گناباد بیان کرد: برگزاری مراسم و تجمعات و رفتن به مسافرت ها، کشور را به سمت و سوی شرایط خطرناک کرونا پیش برده است و اپپدمی این ویروس خطرناک با این وضعیت کنترل نمی شود.

به گزارش خبرگزاری موج خراسان رضوی، جواد باذلی رییس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی گناباد عنوان کرد: به طور متوسط روزانه ۱۵۰ تا ۲۰۰ تست کرونا در شهرستان‌های تابعه این دانشگاه در گناباد و بجستان انجام می‌شود که نتیجه ۷۰ درصد آن مثبت است.

جواد باذلی در ادامه این خبر اضافه کرد: از مجموع ۲۴ هزار و ۴۷۱ تست کرونا که از ابتدای شیوع این ویروس تاکنون در شهرستان های گناباد و بجستان گرفته شده است که ۱۳ هزار و ۵۶۹ مورد آن مثبت بوده است.

رییس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی گناباد اظهار کرد: از مجموع جمعیت ۱۳۰ هزار نفری شهرستان های گناباد و بجستان تاکنون ۳۶ هزار و ۱۶۷ نفر دز اول و دوم واکسن کرونا را دریافت کرده اند و در صورتی که واکسن به میزان کافی در دسترس باشد توانایی تزریق روزانه افزون بر ۲ هزار واکسن در این شهرستان ها وجود دارد.

وی تصریح کرد: این دانشگاه از نظر تزریق واکسن به نسبت جمعیت زیر پوشش رتبه نخست را در استان خراسان رضوی به خود اختصاص داده است و ۱۰ میلیارد ریال به غیر از هزینه های درمان، تهیه دارو، استهلاک تجهیزات و غیره ماهانه تنها برای تامین لوازم حفاظت فردی پرسنل بیمارستان علامه بهلول گنابادی در بخش درمان بیماران کرونایی هزینه می شود.

رییس دانشگاه علوم پزشکی گناباد اضافه کرد: با وجود افزایش میزان سرایت، ابتلا به ویروس کرونا و نیز فوت ناشی از آن و در شرایطی که بیشتر نقاط کشور در وضعیت قرمز قرار دارند، رعایت پروتکل های بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی در این شهرستانها به کمتر از ۴۰ درصد رسیده است و این زنگ خطر افزایش تبعات این بیماری را به صدا درآورده است و در صورت بی اعتنایی مردم به رعایت مسائل پیشگیرانه، باید منتظر شرایط سخت تری باشیم.

باذلی تاکید کرد: برگزاری مراسم و تجمعات و رفتن به مسافرت ها، کشور را به سمت و سوی شرایط خطرناک کرونا پیش برده است و اپپدمی این ویروس خطرناک با این وضعیت کنترل نمی شود مگر اینکه در کنار افزایش رعایت پروتکل‌های بهداشتی در بازه زمانی کوتاه اکثریت و یا درصد زیادی از مردم و جامعه واکسینه شوند.

رییس دانشگاه علوم پزشکی گناباد

رییس دانشگاه علوم پزشکی گناباد خاطر نشان کرد: تمام تجهیزات بیمارستان آریا به عنوان بیمارستان دوم درمان بیماران کرونایی در شهر بیدخت گناباد با ظرفیت ۶۰ تخت از وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی تامین و تجهیزات این بیمارستان نوسازی و یک دستگاه اکسیژن ساز با مبلغ ۳۰ میلیارد ریال خریداری و در این بیمارستان نصب شده است.

وی همچنین گفت: با نصب دستگاه سی تی اسکن این بیمارستان در هفته‌های آتی،  خوشبختانه در گناباد در زمینه تخت بیمارستانی مشکلی نداریم و با وجود افزایش آمار بیماران روزانه بیش از ۱۲۰ نفر در در بیمارستان آریای بیدخت تحت درمان سرپایی کرونا قرار گرفته و مرخص می‌شوند و چنانچه این بیمارستان وجود نداشت باید روزی ۴۰ تا ۵۰ بیمار حاد تنفسی به بیمارستان بهلول مراجعه می‌کردند.

دکتر باذلی در خاتمه افزود: افراد مشکوک به بیماری کرونا در شهرستان گناباد باید هر چه سریعتر به مراکز درمانی مراجعه کنند، اظهار داشت: چنانچه تشخیص کرونا در مراحل نخست انجام شود از میزان التهاب و تبعات بعدی بیماری کاسته خواهد شد و با کاهش مرحله التهابی و کاهش بستری به تبع آن بستری در بخش مراقبت های ویژه بیمارستان بهلول هم کاهش می یابد.

شایان ذکر است که، هم اکنون ۶۷ بیمار کرونایی در بیمارستان بهلول گنابادی بستری هستند و ابتلا به بیماری کووید ۱۹ از ابتدای شیوع کرونا تاکنون جان ۳۲۶ شهروند را در گناباد و بجستان گرفته است.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

دیگر رسانه ها