موج
کدخبر : ۳۹۲۸۶۹ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-392869

محمود قلی‌زاده:

مدیر کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان اردبیل گفت: دامداران صاحب پروانه چرای دام استان تا هشتم آذرماه سالجاری نسبت به پرداخت بدهی و تمدید پروانه اقدام کنند.

به گزارش خبرگزاری موج اردبیل، محمود قلی زاده ، مدیر کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان اردبیل گفت: کلیه مرتعدارانی که تاکنون موفق به پرداخت حقوق و عوارض قانونی ناشی از تمدید سالیانه پروانه چرای دام سنوات قبل نگردیده اند تا هشتم آذر ماه سالجاری مهلت دارند نسبت به پرداخت بدهی و تمدید پروانه مرتعداری خودم و متعاقب آن در اجرای بند 20 فصل دوم شیوه نامه فنی و اجرایی بهره برداری از مراتع کشور نسبت به تهیه و اجرای طرح مرتعداری اقدام کنند.

وی افزد: چنانچه دارنده پروانه چرای دام فوت کنند برابر بند 48 فصل دوم شیو نامه فنی و اجرایی بهره برداری از مراتع کشور ظرف مدت 2 سال از زمان فوت، همسر و فرزندان مرتعدار متوفی که ساکن محل یا عضو نظام عشایری و بصورت مستمر به حرفه مرتعداری مشغول باشند مکلفند صرفا یکنفر را از بین خود انتخاب و به اداره معرفی کنند در غیر اینصورت مجوز مرتعدار متوفی باطل و مرتع بلا معارض خواهد شد.

مدیر کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان اردبیل   گفت: چنانچه تاریخ فوت مرتعدار متوفی در سنوات قبل بوده باشد همسر و فرزندان متوفی نسبت به معرفی یک نفر از بین خود اقدام نمایند که در غیر اینصورت مجوز مرتعداری متوفی ابطال و مرتع فوق بلا معارض شناخته می شود.

قلی زاده با یادآوری استقبال دامداران برای تهیه  طرح مرتع داری بیان کرد: اقدامات مناسبی از طریق همکاری سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی استان اردبیل برای تهیه طرح مرتعداری برای این افراد انجام شده‌است.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

دیگر رسانه ها