موج
کدخبر : ۳۹۱۵۴۳ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-391543

علی‌اکبر قارزی:

مدیر جهاد کشاورزی جوین عنوان کرد: خسارت ناشی از پدیده مزمن خشکسالی در سال زراعی امسال سبب کاهش ۴۴ درصدی تولید گندم در این شهرستان شد.

به گزارش خبرگزاری موج خراسان رضوی، علی‌اکبر قارزی مدیر جهاد کشاورزی جوین در خراسان رضوی اعلام کرد: خسارت ناشی از پدیده مزمن خشکسالی در سال زراعی امسال به کشاورزان گندم‌کار جوینی ۶۰۰ میلیارد ریال برآورد شده است.

علی‌اکبر قارزی در ادامه این خبر افزود: در سال زراعی امسال ۲۸ هزار تن گندم از کشتزارهای جوین برداشت شد که ۲۲ هزار تن کمتر از تولید پارسال آن بوده است.

مدیر جهاد کشاورزی جوین همچنین اضافه کرد: برداشت محصول از گندمزارهای جوین در سال گذشته ۵۰ هزار تن بود که تداوم خشکسالی و گرمای زودهنگام هوا در سال زراعی جاری سبب کاهش ۴۴ درصدی تولید گندم در این شهرستان شد.

وی اظهار کرد: امسال ۹ هزار و ۲۰۰ هکتار از کشتزارهای این شهرستان زیر کشت گندم رفت و بطور میانگین از هر هکتار سه تن گندم برداشت شد.

قارزی در خاتمه و با اشاره به استقبال کشاورزان از خرید تضمینی گندم تصریح کرد: قیمت پایه تعیین‌ شده برای خرید تضمینی هر کیلو گرم گندم ۵۰ هزار ریال است که این مبلغ با احتساب چهار درصد افت مفید و یک درصد افت غیرمفید محصول، به فروشندگان گندم در این شهرستان پرداخت می‌شود.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

دیگر رسانه ها

`