موج
کدخبر : ۳۹۱۳۶۲ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-391362

رئیس دانشگاه علوم پزشکی اصفهان تاکید کرد:

رئیس دانشگاه علوم پزشکی اصفهان تاکید کرد: راه برون رفت سریع از شرایط فعلی رعایت دستورالعمل هاست، درست است که واکسیناسیون در پیشگیری از بیماری کمک می کند اما در شرایط حاد آنچه اثر فوری در کاهش ابتلا و مرگ و میر دارد رعایت دستور العمل هاست.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج اصفهان، طاهره چنگیز در جلسه هماهنگی قرارگاه شهید سلیمانی با بیان اینکه موج جدید بیماری کرونا از موج های قبلی بسیار شدید تر و فراگیر تر است گفت : در هفته گذشته روزانه ۵۰۰ بیمار پذیرش می کردیم  در حالی که ۳۰۰ نفر ترخیصی داشتیم و این یعنی روزانه ۲۰۰ نفر به بیماران بستری ما افزوده می شد.

وی هشدار داد: در پیک های قبلی تعداد بیماران بستری ما به 6۰۰ تخت نمی رسید اما در هفته گذشته تعداد بیماران بستری ما به ۳۳۴۰ تخت رسید وعدم رعایت دستور العمل ها برای ما این شرایط را رغم زده است.

این مقام مسئول با بیان اینکه وضعیت بیماران سرپایی ما وخیم است گفت: برخی از این بیماران نیاز به بستری دارند اما امکان پذیرش آنها نیست و برخی هم به محض بهبودی با رعایت نکردن مدت قرنطینه در جامعه ویروس را گسترش می دهند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی اصفهان با اشاره به خستگی کادر درمان گفت : برای کادر درمان خستگی قابل تحمل تر است از اینکه هر لحظه یکی از هم وطنانشان جلوی چشم آنها پرپر می شوند اینکه مادر در ماه هشتم بارداری فوت میکند و کودک او در حالی متولد میشود که از  داشتن مادر محروم است و یا اینکه در یک روز پدر و پسر یک خانواده در یک بخش فوت می کنند برای کادر درمان خیلی دردناک است.

طاهره چنگیز تاکید کرد: که راه برون رفت سریع از شرایط فعلی رعایت دستورالعمل هاست، درست است که واکسیناسیون  در پیشگیری از بیماری کمک می کند  اما در شرایط حاد آنچه اثر فوری در کاهش ابتلا و مرگ و میر دارد رعایت دستور العمل هاست.

 وی هشدارداد : مراسم  تاسوعا و عاشورا معمولا زادگاه محور است و این باعث می شود تعداد بیماران  شهر ها و روستاهای ما که امکانات درمانی  قابل توجهی ندارند  افزایش یابد از این بدتر که این افراد معمولا در خانه اقوام ساکن می شود و نزدیکان خود را در خطر قرار می دهند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی اصفهان با بیان اینکه افرادی که در عزای حضرت امام حسین(ع) شرکت می کنند انسان های متشرع و مقید به حق الناس هستند، تاکید کرد: باید در شرایط فعلی مراسمات در محیط های باز همراه با ماسک و رعایت فاصله و همچنین در کوتاه ترین زمان برگزار شود.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

دیگر رسانه ها