موج
کدخبر : ۳۹۱۳۵۹ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-391359

به میزبانی ساری برگزار می شود:

سه نمایشگاه کشاورزی نیمه دوم امسال در مازندران به میزبانی دهکده تجاری نیاوران ساری برگزار خواهد شد.

به گزارش خبرگزاری موج مازندران، مجری نمایشگاه کشاورزی در ساری با بیان اینکه نمایشگاه تخصصی سم، کود، نهال و نهاده، سیستم‌های نوین آبیاری، آب و خاک و صنایع وابسته 18 تا 21 آبان ماه امسال در دهکده تجاری نیاوران ساری برپا خواهد شد، اظهار داشت: نمایشگاه دام و طیور، شیلات و آبزیان 23 تا 26 آذرماه در همین مجموعه نمایشگاهی برگزار می‌شود.

وی ادامه داد: دهکده تجاری نیاوران 2 تا 5 آذرماه میزبان برپایی نمایشگاه ماشین‌آلات و ادوات کشاورزی، تأسیسات گلخانه‌ای و صنایع وابسته خواهد بود.

رونمایی از سه پوستر نمایشگاه کشاورزی

معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی مازندران در حاشیه رونمایی پوستر این نمایشگاه در جمع خبرنگاران گفت: بخش کشاورزی در تمامی برنامه‌های توسعه ای کشور از اولویت ویژه‌ای برخوردار است و به عنوان محور و اساس توسعه اقتصادی کشور در کانون توجه قرار دارد.

وی با بیان اینکه استان مازندران با داشتن آب و هوای معتدل و با دارا بودن بارش‌های قابل قبول، یکی از مناطق مستعد در زمینه تولید انواع محصولات کشاورزی است، بیان داشت: مازندران یکی از استان‌های مهم در بخش کشاورزی است و با انبوه تولیداتی که دارد نقش ویژه ای در امنیت غذایی و ایجاد اشتغال در کشور دارد.

مجید بهادری به ظرفیت بالای مکانیزاسیون و ماشین آلات کشاورزی در مازندران اشاره کرد و افزود: هشت سال اخیر به اندازه 30 سال گذشته تسهیلات اعتباری برای خرید ماشین آلات به کشاورزان اختصاص داده شد.

وی خاطرنشان ساخت: امسال 120 میلیارد تومان از محل خط اعتباری شماره 9 مکانیزاسیون به کشاورزان استان برای خرید ماشین آلات کشاورزی تسهیلات اعطا می شود.

معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی مازندران با بیان اینکه در سه سال اخیر سطح کاشت مکانیزه برنج از 65 هزار هکتار به 132 هکتار افزایش یافت که تحولی بی‌سابقه در بخش کشاورزی بوده است، تصریح کرد: برداشت مکانیزه برنج هم به 95 درصد رسیده است که نشان می‌دهد اقبال کشاورزان به سمت مکانیزاسیون افزایش یافته است.

وی بیان داشت: برگزاری نمایشگاه‌های تخصصی کشاورزی برای پیشبرد اهداف در بخش کشاورزی بسیار مهم و اثرگذار است.

بهادری ابراز داشت: در شرایط فعلی که شیوع ویروس کرونا مشکلات پیش بینی نشده ای را برای بخش‌های مختلف اقتصادی کشور ایجاد کرده است، برپایی نمایشگاه های کشاورزی در ارائه توانمندی تولیدکنندگان داخلی و نمایش دستاوردهای جدید کشاورزی از اهمیت بالایی برخوردار است.  

مدیر آب و خاک و امور فنی مهندسی سازمان جهاد کشاورزی مازندران نیز در حاشیه رونمایی پوستر کشاورزی اظهار داشت: برپایی نمایشگاه‌ها در جهت آشنایی بهره‌برداران با دستاوردهای نوین است.

وی ادامه داد: سیستم‌های نوین آبیاری که در این نمایشگاه جانمایی شده است اقدام بسیار خوبی است چرا که در حال حاضر آبیاری تحت فشار با سرعت بالایی در مازندران در حال انجام است و معرفی بیشتر آن در نمایشگاه می‌تواند برای بهره‌برداران بخش کشاورزی مؤثر باشد.

فرزین فرهادی افزود: با توجه به اینکه بحران آب را داریم، اجرای سیستم نوین آبیاری در بخش کشاورزی می‌تواند راهگشا باشد و با افزایش راندمان و بهینه سازی مصرف آب، این عنصر حیاتی را در بخش کشاورزی حفظ کنیم.

همچنین دریکنده مدیر امور دام سازمان جهاد کشاورزی مازندران در ادامه با بیان اینکه برگزاری نمایشگاه می‌تواند پل ارتباطی دانشگاه، صنعت و بهره‌برداران باشد، عنوان داشت: با توجه به حجم بالای تولیدات دام و طیور در مازندران و تعداد زیاد بهره‌برداران در این بخش، ارتباط با نمایشگاه‌های تخصصی کشاورزی سبب افزایش تولید و حرکت به سمت استقلال پایدار را به دنبال خواهد داشت.

مسئول برگزاری نمایشگاه ها و جشنواره های کشاورزی سازمان جهاد کشاورزی مازندران هم با بیان اینکه ورود ماشین آلات و تجهیزات جدید به کشاورزی مازندران را مدیون برگزاری نمایشگاه های کشاورزی در استان هستیم، گفت: پهپادهای سمپاش در حوزه کشاورزی که اکنون به تعداد 100 فروند در آسمان کشاورزی مازندران در حال پرواز هستند، اولین بار در نمایشگاه کشاورزی مازندران به معرض نمایش گذاشته شد.

مهدی خلیلی تصریح کرد: برگزاری نمایشگاه کشاورزی در استان همراه با رعایت کامل پروتکل های بهداشتی خواهد بود و برگزاری آن تابع سیاست ها و دستورالعمل های ابلاغی ستاد مبارزه با کرونا است.

وی هدف از برگزاری نمایشگاه های تخصصی کشاورزی در استان را توسعه و پیشرفت تکنولوژی مرتبط با کشاورزی، توسعه مکانیزاسیون و کشاورزی دانش بنیان عنوان کرد.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

دیگر رسانه ها