موج
کدخبر : ۳۹۱۲۲۳ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-391223

اکبر بهنام جو خبر داد:

استاندار اردبیل گفت: با خرید ۱۵۰ تخت بیمارستانی مراکز درمانی استان تجهیز می شود.

به گزارش خبرگزاری موج اردبیل، اکبر بهنام جو ، استاندار اردبیل گفت: با توجه به افزایش بیماران کووید.۱۹ و اشغال تخت‌های درمانی ، بیمارستان صحرایی نیز در اردبیل در حال تجهیز می‌باشد.

وی بیان کرد: در حال حاضر تعداد ۷۶۹ نفر در بیمارستان‌ها بستری شبانه روزی و هزار و ۱۶۴ نفر هم به صورت موقت بستری و تحت درمان قرار دارند.

استاندار اردبیل با بیان اینکه در پیک قبلی ۶۴۰ نفر در استان بستری شدند، کنترل وضعیت کنونی را نیازمند توجه بیشتر اهالی استان به رعایت پروتکل‌های بهداشتی و رعایت فاصله فیزیکی دو متری عنوان کرد.

بهنام جو  با اشاره به فوت ۱۰ نفر در  ۲۴ ساعت گذشته تعداد فوتی‌ها از ابتدای شیوع کرونا تاکنون در استان را هزار و۹۶۴ نفر اعلام کرد.

وی با دعوت از عزاداران برای رعایت پروتکل‌های بهداشتی گفت: تمامی مراسم  عزاداری محرم باید در فضای باز انجام شود، چرا که  دلتا  قدرت سرایت پذیری بالایی دارد.

استاندار اردبیل از تعطیلی اصناف و ادارات به غیر از دستگاه‌های خدمات رسان و امدادی و گروه های شغلی ضروری از روز دوشنبه تا شنبه ۳۰ مرداد ماه خبر داد و بیان کرد: بر اساس تصویب ستاد ملی مدیریت کرونا این تعطیلی در تمام استان‌ها اجرایی بوده و در اردبیل نیز عملیاتی می‌شود.

بهنام جو اضافه کرد:  ممنوعیت تردد بین استان‌ها  نیز از دیگر مصوبات ستاد ملی مدیریت کرونا است که در قالب این مصوبه از فردا یکشنبه ۲۴ مرداد ماه تا پنج شهریور ماه از ورود و خروج خودروهای غیربومی  به غیر از موارد بسیاری ضروری و خودروهای خدمات رسان و سوخت رسان  ممانعت به عمل می‌آید.

وی گفت: در استان با توجه به جهش بالای کرونا و افزایش تعداد بستری های کرونا ،قرارگاه عملیاتی کرونا به صورت شبانه روزی فعال شده است. 

استاندار اردبیل اظهار امیدواری کرد با این دو ممنوعیت و رعایت پروتکل‌ها شاهد کاهش ابتلا، بستری و فوتی از هفته آینده باشیم.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

دیگر رسانه ها

`