موج
کدخبر : ۳۹۱۰۵۱ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-391051

مدیر پژوهش سرای شهرستان نوشهر خبر داد:

مدیر پژوهش سرای شهرستان نوشهر گفت: دانش‌آموزان پژوهش‌گر انجمن علمی پژوهش سرای شهید احمدی روشن شهرستان نوشهر در جشنواره علمی پژوهشی درخشیدند.

به گزارش خبرگزاری موج مازندران، پژوهشگران نوجوان تیم سلول بنیادی شهرستان نوشهر به نام‌های خانم‌ها «فاطیما احمدی»، «نرگس خسروی» و «کوثر خدابنده» از دبیرستان شهید بهشتی که از فعالان علوم سلول بنیادی هستند موفق به کسب رتبه اول استانی در جشنواره علمی پژوهشی شدند و به مرحله کشوری راه پیدا کردند.

این دانش آموزان با فعالیت‌هایی مانند تشکیل تیم و انجمن سلول بنیادی همراه با برگزاری نشست‌های علمی در این زمینه شرکت در همایش‌ها و دوره‌های کشوری مربوطه و ارتباط با متخصصان این علم به تحقیق و افزایش دانش خود در این زمینه پرداختند.

کسب رتبه برتر استانی توسط پژوهش‌گران انجمن نجوم

دانش آموزان علاقه‌مند و محققان علم نجوم «کیانا رمضانی»، «آیرین فقیه» و «درسا مصطفی‌پور» از دبیرستان‌های آفرینش، شاهد و پیام دانش شهرستان نوشهر موفق به کسب رتبه اول استانی در جشنواره علمی پژوهشی شده و به مرحله کشوری راه پیدا کردند.

این دانش آموزان علاوه بر تشکیل انجمن‌های علمی در مدارس، شرکت در همایش‌ها و وبینارهای کشوری، انجام تحقیقات در زمینه نجوم ، مصاحبه با متخصصان این رشته با برگزاری ویژه برنامه‌های نجومی، نشست‌های علمی و مسابقات سعی بر معرفی و شناسایی این علم برای دیگر دانش آموزان شهرستان کردند.

کسب مقام اول استانی توسط دانش آموزان نوشهری در حوزه دریا و حمل و نقل پیشرفته

دانش آموزان پژوهشگر «مهدی صیاد» و «احمد نعمت‌‌دار» از آموزشگاه فارابی با ساخت یک بازی مجازی زیر سطحی دو بعدی و خانم «سارینا اکرادلو» از آموزشگاه 15 خرداد با طراحی کشتی شیمیایی موفق به کسب رتبه اول استانی در حوزه دریا و حمل و نقل پیشرفته شدند و به مرحله کشوری راه پیدا کردند.

مدیر پژوهش سرای شهرستان نوشهر با تبریک به جامعه فرهیخته فرهنگیان و دانش آموزان اظهار داشت: با توجه به ظرفیت‌ها و استعدادهای دانش آموزی بالا که در شهرستان نوشهر وجود دارد، تشکیل این انجمن‌ها و شرکت در جشنواره‌ها و المپیادهای علمی باعث می‌شود که توانایی‌های دانش‌آموزان را شناسایی و فضایی برای عرضه ایده هایشان ایجاد کنیم.

دانش آموزان پژوهشگر مازندرانی 1

لیلا ابوعلی ادامه داد: امسال درخشش دانش آموزان شهرستان نوشهر بسیار چشمگیر بود دانش‌آموزان موفق شدند تا با گذر از مرحله منطقه‌ای و استانی به مرحله کشوری راه پیدا کنند امیدواریم با توکل به درگاه ایزد سبحان همواره شاهد درخشش نخبگان این مرز و بوم در مجامع علمی و پژوهشی باشیم.

وی گفت: حضور دانش آموزان در انجمن های علمی مختلف پژوهش سرا باعث شد که این پژوهش‌گران در حوزه مورد علاقه خود به تحقیق و پژوهش بپردازند و علاوه بر افزایش سطح علمی خود موفق به کسب رتبه های برتر استانی شوند و امیدواریم با توکل به درگاه ایزد منان شاهد درخشش روز افزون پژوهش گران این مرز و بوم در مجامع علمی و پژوهشی باشیم.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

دیگر رسانه ها