موج
کدخبر : ۳۹۱۰۲۴ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-391024

علی درویشی خبر داد:

رئیس اداره میراث ‌فرهنگی شهرستان خلخال گفت: در راستای مرمت و بازسازی بنای تاریخی مهم بقعه شیخ کشف ‌الدین انصاری خلخال اعتبارات مورد نیاز تخصیص یافته است.

به گزارش خبرگزاری موج اردبیل، علی درویشی ، رئیس اداره میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی شهرستان خلخال در بازدید از بنای ثبتی بقعه شیخ کشف‌الدین انصاری خلخال گفت: این بنای تاریخی در روستای دایی‌کندی از توابع بخش خورش رستم شهرستان خلخال واقع شده که مرمت و بازسازی آن در دستور کار قرار گرفته است.

وی با بیان اینکه با بازسازی دیوار محوطه  از تخریب کلی بنا جلوگیری به‌عمل می‌آید، افزود: شایسته است از پیگیری برای اعتبارات اجرای این طرح توسط نماینده مردم منطقه در مجلس و تخصیص اعتبار توسط مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان اردبیل و فرماندار شهرستان خلخال قدردانی کنیم.

رئیس اداره میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی شهرستان خلخال افزود: بقعه شیخ کشف‌الدین انصاری یکی از آثار ملموس تاریخی  منطقه است که جزو چند اثر تاریخی استان مربوط به دوره صفوی بوده و دارای گنبد دوپوسته است که توسط میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی به ثبت ملی رسیده است.

درویشی ادامه داد: این بنا تمامی ارزش‌های معماری تقارن توازن با نقش و نگارهای بی‌نظیر از آجر و کتیبه سنگی نقوش‌دار را دارد که با توجه به اهمیت اثر اقدامات مرمتی و بازسازی در آن اجرا و عملیاتی می‌شود.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

دیگر رسانه ها