موج
کدخبر : ۳۹۰۳۵۷ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-390357

مدیرکل ارتباطات قم از رشد 7.6 درصدی پهنای باند مصرفی قم خبرداد.

به گزارش خبرگزاری موج قم، جواد غلام پور با تاکید بر ضرورت توسعه زیرساخت‌های ارتباطی و پایداری شبکه دیتا در سطح استان به‌ویژه درایام شیوع اظهار داشت: توسعه زیرساخت‌های ارتباطی در استان موجب شده تا در شرایط بحرانی و افزایش استفاده از این شبکه ارتباطی، ارتباطات در قم در شرایط مناسبی قرار داشته باشد.

وی گفت: شرکت ارتباطات زیر ساخت استان در موج نخست آغاز کرونا در قم، با افزایش زیرساخت‌های پهنای باند، خدمات دیتای استان را در اختیار مشترکان قرارداد و هم اکنون با وجود  موج پنجم کرونا با ایجاد گشت‌های نظارت بر شبکه‌های زیرساختی استان، از هر گونه اختلال در شبکه جلوگیری می‌کنند.

وی ادامه داد: درحال حاضر ظرفیت پهن باند ورودی استان ۲۲۰ گیگابیت بر ثانیه است و پهنای باند مصرفی درسال ۱۴۰۰ در بیشترین حالت به ۱۶۰ گیگابیت برثانیه رسیده است که درمقایسه با سال ۱۳۹۶ که ۲۱ گیگابیت برثانیه بوده رشد ۷.۶ درصدی داشته است.

مدیرکل ارتباطات قم، زیرساخت‌های فناوری اطلاعات در این استان را مناسب دانست و تصریح کرد: با توجه به‌زیرساخت‌های مناسب ارتباطی استان، آمادگی لازم برای مصرف بیشتر اینترنت نیز فراهم بوده و هیچ‌گونه نگرانی در این خصوص وجود ندارد.

غلام‌پور با اشاره به‌پایداری ارتباطات در سطح روستاهای استان نیز افزود: با افزایش ایستگاه‌های تلفن همراه و ارتقای تکنولوژی ایستگاه‌های تلفن همراه، ارتباطات ثابت و همراه در سطح استان پایدار شده‌است.

وی تصریح کرد: اپراتورهای تلفن همراه، مخابرات منطقه و شرکت‌های ارتباطات ثابت نیز آمادگی خود را برای ارایه باکیفیت خدمات پهنای باند به‌مشترکان اعلام کرده‌اند.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

دیگر رسانه ها

`