موج
کدخبر : ۳۸۹۹۴۸ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-389948

مدیر جهاد کشاورزی سوادکوه‌شمالی خبر داد:

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان سوادکوه گفت: بارش حجم گسترده باران ظرف نیم ساعت در مناطق بالا دست شهرستان موجب بروز سیلاب و طغیان رودخانه ها شد.

به گزارش خبرگزاری موج مازندران، حمیدرضا شهابیان با اعلام این خبر اظهار داشت: در پی وقوع سیل در شهرستان سوادکوه و خسارت به واحدهای تولیدی کشاورزی در این شهرستان، علی اصغر احمدی مدیرکل مدیریت بحران استانداری مازندران از منطقه سیل زده ولوپی شهرستان سوادکوه بازدید و در جریان خسارات وارده به سردهنه های بخش کشاورزی و اقدامات اجرایی جهاد کشاورزی شهرستان قرار گرفت.

وی ادامه داد: بارش حجم گسترده باران ظرف نیم ساعت در مناطق بالا دست شهرستان موجب بروز سیلاب و طغیان رودخانه ها شد.

مدیر جهاد کشاورزی سوادکوه‌شمالی گفت: ارزیابی خسارات مالی وارد شده به تأسیسات کشاورزی، دامپروری و بناهای احداثی در این شهرستان به دنبال وقوع سیلاب، با حضور تیم های کارشناسی تخصصی جهاد کشاورزی شهرستان در مناطق مختلف از همان ساعات اولیه وقوع سیل آغاز شد.

وی از اجرایی شدن عملیات بازگشایی اَنهار و سردهنه های کشاورزی در این منطقه خبر داد و افزود: عوامل اجرایی جهاد کشاورزی شهرستان سوادکوه در همان ساعات ابتدایی وقوع سیل با هماهنگی های لازم نسبت به کمک رسانی به کشاورزان منطقه اقدام کردند.

شهابیان بیان داشت: مرمت و بازسازی این اَنهار و تدسیسات آبرسانی کشاورزی نیازمند تخصیص اعتبار به قید فوریت است تا هرچه سریعتر نسبت به آبرسانی به اراضی کشاورزی مناطق پائین دست اقدام شود و کشاورزان دچار مشکل نشوند.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

دیگر رسانه ها