موج
کدخبر : ۳۸۹۸۷۲ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-389872

طی چهار ماه نخست سال در بنادر غرب هرمزگان صورت گرفت؛

مدیر بنادر و دریانوردی غرب هرمزگان از صادرات حدود 2 میلیون تن انواع کالاهای نفتی و غیر نفتی و رشد 30 درصدی کابوتاژ طی چهار ماه نخست سال جاری خبر داد.

به گزارش خبرگزاری موج هرمزگان، قاسم عسکری نسب مدیر بنادر و دریانوردی غرب هرمزگان میزان صادرات کالاهای نفتی و غیرنفتی در بنادر غرب هرمزگان را یک میلیون و 987 هزار تن اعلام کرد و گفت: عمده این محموله های صادراتی شامل میوه و تره بار، خشکبار، مواد معدنی و مصالح ساختمانی بوده که این میزان صادرات بیانگر رشد 290 درصدی در مقایسه با مدت مشابه سال قبل است.
عسکری نسب افزود: از مجموع عملیات انجام شده، 513 هزار و 462 تن با رشد 60 درصدی مربوط به صادرات غیر نفتی و یک میلیون و 455 هزار و 113 تن مربوط به صادرات نفتی است.
این مسئول با اشاره به مجموع صادرات نفتی و غیر نفتی انجام شده طی مدت یاد شده اظهار داشت: یک میلیون و 218 هزار و 4 تن فرآورده های نفتی و غیرنفتی با رشد 30 درصدی به صورت رویه کابوتاژ (حمل و نقل ساحلی) در بنادر غرب هرمزگان جابجا شد.
مدیر بنادر و دریانوردی غرب هرمزگان افزود: همچنین 415 هزار و 979 تن فرآورده های غیرنفتی و 802 هزار و 25 تن  فرآورده های نفتی در این بندر کابوتاژ انجام شد که به ترتیب از رشد 38 درصدی و 26 درصدی در سال جاری برخوردار بوده است.
به گفته عسکری نسب، بنادر غرب هرمزگان از زیر ساختهای لازم و مناسب برای صادرات انواع کالاها از جمله مصالح  ساختمانی، کانتینرهای یخچالی و کالاهای معدنی برخوردار است و آمادگی ارائه هر گونه خدمات در زمینه صادرات کالا به تجار و سرمایه گذاران در بنادر غرب استان هرمزگان مهیا است. 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

دیگر رسانه ها