موج
کدخبر : ۳۸۹۰۶۲ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-389062

معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری قم گفت: 270 دستگاه اتوبوس در ناوگان حمل‌ونقل عمومی قم جایگزین شدند.

به گزارش خبرگزاری موج قم، عباس ذاکریان، با اشاره به اقدامات صورت گرفته در توسعه ناوگان اتوبوس‌رانی شهر قم اظهار داشت: در مدت پنج سال گذشته در چندین مرحله ۱۰۸ دستگاه اتوبوس جدید خریداری‌شده و به‌تازگی نیز خرید ۵۲ دستگاه قطعی شده که قرار است به‌زودی تحویل شود.

وی با بیان اینکه متأسفانه با کمبود اتوبوس در کشور مواجه هستیم، ابراز کرد: در چندسال گذشته ۱۱۳ دستگاه اتوبوس بازسازی اساسی شده است که درمجموع بیش از ۲۷۰ دستگاه اتوبوس در این شرایط اقتصادی جایگزین کردیم.

معاون حمل‌ونقل و ترافیک شهرداری قم اضافه کرد: در مرحله نخست برای خرید ۵۰ دستگاه اتوبوس اسکانیا برای هر خودرو ۵۰۰ میلیون تومان هزینه شد و این در حالی است که برای اتوبوس‌های جدید هزینه هر اتوبوس ۴.۵ میلیارد تومان است.

وی خاطرنشان کرد: اتوبوس‌هایی که دولت با یارانه به در سال‌های دور به بخش خصوصی تحویل داد هر اتوبوس ۲۰ میلیون تومان تمام شد و اتوبوسی که بازسازی می‌کنیم به ازای هر اتوبوس ۴۰۰ میلیون تومان پرداخت هزینه می‌شود.

ذاکریان ادامه داد: در چند سال گذشته دولت هیچ‌گاه در بخش حمل‌ونقل عمومی به تعهدات خود عمل‌نکرده ولی شهرداری جایگزینی را انجام داده است.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

دیگر رسانه ها