موج
کدخبر : ۳۸۷۲۷۰ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-387270

مدیرکل راه و شهرسازی استان مازندران خبر داد:

مدیرکل راه و شهرسازی استان مازندران از بهره برداری عملیات تعریض و بهسازی، آسفالت بخشی از محور کندوان در محدوده مرزن آباد –دزدبن به طول 2.5 کیلومتر و با صرف اعتباری بالغ بر 350 میلیارد ریال خبر داد.

به گزارش خبرگزاری موج مازندران، سید محمد نظری با اعلام این خبر اظهار داشت: تعریض و بهسازی محور مرزن آبان – دزدبن به طول 15 کیلومتر در سه فاز از آبان ماه 1397 آغاز و فاز اول آن به طول 2.5 کیلومتر با صرف اعتباری بالغ بر 350 میلیارد ریال در آینده نزدیک بهره برداری و زیر بار ترافیک خواهد رفت.

وی با بیان اینکه ارتقاء و تعریض در محورهای مازندران نگاه ملی را می طلبد، ادامه داد: یکی دیگر از محسنات توسعه جاده ها، رونق بخشی صنعت و بهره گیری مناسب کارخانجات از نهایت ظرفیت تولید خود است.

مدیرکل راه و شهرسازی مازندران با تأکید بر لزوم توسعه زیرساخت های مازندران به منظور استفاده مطلوب از مواهب طبیعی و خدادادی، گفت: توسعه زیرساخت های این استان به ویژه محورهای مواصلاتی، در دستور کار دولت قرار دارد.

وی درباره محور کندوان تصریح کرد: راه تاریخی کندوان با قدمت بیش از 70 سال تنها راه ارتباطی زمینی غرب استان بوده و در تمام فصل‌ها و روزهای سال به ویژه مناسبت‌ها و تعطیلات برای جابه‌جایی بار و به ویژه مسافر با وسعتی بسیار گسترده مورد استفاده بهره‌برداران سامانه حمل و نقل جاده‌ای قرار می گیرد.

نظری با اشاره به اهمیت محور کندوان اظهار داشت: وضعیت فعلی محور به‌گونه‌ای است که سطح سرویس جاده در ایام تعطیل بسیار پایین بوده و حتی در بسیاری از نقاط به علت عدم وجود شانه با عرض کافی، توقف یک اتومبیل به علت خرابی و... موجب انسداد کامل یک لاین و ایجاد راهبندان میشود.

وی خاطرنشان کرد: بدون شک توجه به بهسازی و بازسازی گذرگاه دیرپای کندوان که در زیربخش‌های متعدد صنعت حمل و نقل جاده‌ای تأثیرگذار است، نتایجی همچون توسعه گردشگری و اقتصاد محلی و افزایش نشاط اجتماعی را به همراه خواهد داشت.

مدیرکل راه و شهرسازی مازندران گفت: در پی رویکرد اخیر دانش بنیان و برنامه‌محور در وزارت راه و شهرسازی شاهد توجه بیشتر به توسعه و تعریض و بهبود سرویس‌دهی محور کندوان باشیم.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها