موج
کدخبر : ۳۸۷۲۶۰ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-387260

مدیر امور باغبانی سازمان جهاد کشاورزی استان اصفهان خبر داد:

مدیر امور باغبانی سازمان جهاد کشاورزی استان اصفهان از پیش‌بینی برداشت بیش از 15 هزار تن انواع سیب گلاب بهاره تا نیمه دوم مرداد ماه در اصفهان خبر داد.

به گزارش خبرگزاری موج اصفهان، احمدرضا رئیس‌زاده با اشاره به برداشت سیب گلاب از 2هزار هکتار باغات استان گفت: برداشت سیب گلاب در استان از ابتدای تیرماه شروع شده و همچنان ادامه دارد و با پیش بینی‌های صورت گرفته ۱۵ هزار تن سیب گلاب روانه بازار می‌شود  

وی افزود: برداشت سیب گلاب بهاره استان از اوایل تیرماه آغاز شده و تا نیمه مرداد‌ماه ادامه دارد که پیش‌بینی می‌شود بیش از 15 هزار تن انواع سیب گلاب بهاره تا نیمه دوم مرداد ماه برداشت و روانه بازار مصرف شود.

 احمدرضا رئیس‌زاده افزود: ارقام سیب گلاب استان براساس تاریخ رسیدن متفاوت است و انواع سیب گلاب اصفهان،گلاب کهنز و سلطانی در استان وجود دارد. وی با بیان میزان مساحت 3 هزار هکتاری باغات سیب گلاب در استان گفت: از این میزان در سطح نزدیک به هزار هکتار در پاییز سیب گلاب سلطانی برداشت می‌شود.

مدیر امور باغبانی سازمان جهاد کشاورزی استان اصفهان تصریح کرد: حدود90 درصد باغات سیب گلاب استان در شهرستان سمیرم و بخش‌هایی دیگر در شهرستان‌های شهرضا، دهاقان و کاشان قرار دارند.

 وی ادامه داد: سیب گلاب به صورت تازه مصرف می شود و این محصول بیشتر در استان اصفهان و انواع دیگر سیب مانند سیب زرد و قرمز به سایر استان‌ها و حتی خارج از کشور صادر می‌شود.

رئیس‌زاده سرمازدگی بهاره و تداوم خشکسالی را از مهم‌ترین مشکلات باغداران دانست و افزود: سرمازدگی بهاره و تداوم خشکسالی دو عامل مهم کاهش تولید سیب گلاب استان در سال جاری هستند که این مشکل سایر باغات استان مانند درختان شلیل، آلو، انگور و گلابی را نیز تحت تاثیر قرار داده است و حدود یک سوم باغات تحت تنش آبی قرار دارند.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها