موج
کدخبر : ۳۸۷۰۹۰ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-387090

سرپرست معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان کردستان گفت: شهروندان می‌توانند از طریق سامانه جامع ارتباط مردمی قوه قضاییه (سجام) گزارش تخلفات و جرایم را به دادگستری ارسال کنند و تمامی گزارشات به صورت محرمانه پیگیری می‌شود.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج کردستان، بهادر اسدی صبح امروز یکشنبه به خبرنگاران اظهار داشت: تمامی گزارشات مردمی در سامانه سجام در حوزه‌های مختلف چون فساد اقتصادی، اداری، آسیب‌های اجتماعی، مسائل اقتصادی و سیاسی به صورت ویژه رصد شده و تمامی موارد به دادستان‌ها منعکس وی پیگیری می‌شود.

سرپرست معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان کردستان افزود: در این سامانه هویت همه شهروندان، اعضای سامانه سجام، دیده‌بانان پیشگیری و دست‌اندرکاران پیگیری گزارشات، کاملا محرمانه است.

اسدی با اشاره به اینکه در زمینه شیوع ویروس کرونا تجربه بسیار خوبی در این زمینه داشتیم، افزود: مواردی که در حوزه‌های مختلف چون مسائل بهداشتی و احتکار مردم به این سامانه گزارش کرده بودند از طریق دادستان پیگیری می‌شد و نتایج خوبی به دنبال داشت.

وی با بیان اینکه سامانه جامع ارتباط مردمی قوه قضاییه (سجام) با هدف پیشگیری از وقوع جرم و جذب گزارشات مردمی راه‌اندازی شده است، اضافه کرد: عموم مردم می‌توانند برای ثبت گزارشات خود در این سامانه به نشانیSajam.scpd.ir  مراجعه کنند.

سرپرست معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان کردستان با اشاره به اینکه در بحث اقدامات پیشگیرانه، مسائل و مشکلات سطح جامعه را رصد و آسیب‌شناسی کرده و در این حوزه مسوول‌سازی می کنیم، ادامه داد: ما یک اصل مهم در پیشگیری از وقوع جرم را در معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم قوه قضائیه به عهده داریم که مسوول‌سازی اداری و ارتقای مسوولیت‌پذیری اجتماعی است.

وی با اشاره به نحوه اقدام در معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری کردستان، گفت: نحوه کار به این صورت است که در گام اول با استفاده از مجموعه سازمان های مردم نهاد، مصلحین و دیده‌بانان پیشگیری از وقوع جرم که با این معاونت همکاری می کنند، موارد و مسائل را رصد می‌کنیم.

اسدی یادآور شد: در مرحله بعد، مواردی را که احساس شود کاستی‌هایی وجود دارد که ممکن است سبب بروز جرائم و آسیب‌های احتمالی شود پیگیری کرده و با مسئول‌سازی این موارد را به مدیران ادارات و دستگاه‌ها منعکس کرده و از این طریق مسئله را پیگیری می‌کنیم.

وی با اشاره به اینکه از طریق دادستان‌های حوزه های قضایی استان هم موضوع پیشگیری از وقوع جرم را در دستور کار داریم، اظهار داشت: دادستان به عنوان مدعی‌العموم اگر اشراف کاملی بر همه ابعاد داشته باشد می‌تواند موارد را در جلسات مختلفی که حضور دارد مطرح و منعکس کرده و از متوالیان امور فرهنگی و مسئولان اجرایی مطالبه‌گری داشته و این موضوع نتیجه پیشگیرانه خوبی به همراه دارد.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها