موج
کدخبر : ۳۸۶۰۸۹ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-386089

حیدر ساکن برجی:

رئیس اتحادیه بارفروشان مشهد بیان کرد: فراوانی میوه‌ها در این فصل از جمله دلایل کاهش قیمت میوه و تره‌بار است، زیرا با افزایش تنوع در میوه‌ها هم عرضه افزایش می‌یابد و هم رنج رقابتی قیمت‌ها کاهش پیدا می‌کند.

به گزارش خبرگزاری موج خراسان رضوی، حیدر ساکن برجی رئیس اتحادیه بارفروشان مشهد اعلام کرد: قیمت میوه تاکنون ۲۰ الی ۳۵ درصد کاهش داشته است و همچنین مصرف مردم نیز نسبت به مدت مشابه کمتر شده است.

ساکن برجی در ادامه گفت: قیمت میوه و تره‌بار هم از نظر کشاورزان و هم فروشندگان بسیار کاهش داشته و به طور کلی قیمت‌ها در حال طی کردن یک روند نزولی است و در حال حاضر قیمت میوه ۲۰ الی ۳۵ درصد کاهش داشته و این کاهش قیمت بستگی به نوع میوه دارد.

رئیس اتحادیه بارفروشان مشهد همچنین افزود: در چند وقت اخیر استقبال مردم از خرید موز با وجود کاهش قیمت آن کاهش پیدا کرده است. کاهش تقاضا موجب ضرر فروشندگان در فروش موز شده است و در حال حاضر موز هندی با قیمتی بین ۱۸ تا ۲۵ هزارتومان به فروش می‌رسد که رقم تمام شده از این فروش برای وارد کننده سودی ندارد و در فصل تابستان استقبال مردم از اقلامی، چون خربزه بیشتر می‌شود.

وی در ادامه با اشاره به تنوع میوه ها در فصل تابستان ادامه داد: فراوانی میوه‌ها در این فصل نیز از جمله دلایل کاهش قیمت میوه و تره‌بار است، زیرا با افزایش تنوع در میوه‌ها هم عرضه افزایش می‌یابد و هم رنج رقابتی قیمت‌ها کاهش پیدا می‌کند و مصرف میوه مردم نیز مانند سال گذشته نیست و کاهش پیدا کرده است.

برجی بیان در خاتمه تصریح کرد: گران ترین میوه‌ها در بازار، اقلام وارداتی همچون انبه با قیمتی برابر ۳۰ الی ۳۵ هزار تومان است. زردآلو نیز از ابتداء سال تا کنون به دلیل سرمازدگی و کمبود تولید از قیمت بالایی برخوردار است، اما سایر اقلام قیمت مناسبی دارند.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها