موج
کدخبر : ۳۸۵۸۸۲ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-385882

در راستای حل مسائل و مشکلات جامعه شیلاتی و صیادی جاسک صورت گرفت؛

مدیر کل شیلات هرمزگان به همراه معاونان اجرایی خود برای بررسی میدانی مسائل و مشکلات جامعه شیلاتی و صیادی شرق جاسک ضمن دیدار با جامعه صیادی این حوزه از مراکز تخلیه صید و صیدگاه گابریک، ککی، سدیج، گشمی، ونک،بیاهی، آبکوهی و بندر صیادی گوگسر بازدید کرد.

به گزارش خبرگزاری موج هرمزگان، عبدالرسول دریایی مدیرکل شیلات هرمزگان در بازدید از مراکز تخلیه صید و صیدگاه گابریک، ککی، سدیج، گشمی، ونک، بیاهی، آبکوهی و بندر صیادی گوگسر، با بیان اینکه خدمت به جامعه صیادی وظیفه اصلی شیلات است تصریح کرد: داشتن مراکز تخلیه صید و بنادر صیادی مناسب، حق جامعه صیادی این حوزه است که شیلات استان در چارچوب قوانین و مقررات از هیچ تلاشی در این زمینه دریغ نخواهد کرد.
دریایی در ادامه این بازدیدها با بیان اینکه ذخایر آبزیان از نعمت های بسیار ارزشمند هستند و بی شک نیاز به مراقبت دارند، از صیادان خواست، از روش صید قلاب و روش های صید اصولی به عنوان روشی مناسب و جایگیزین تور استفاده کنند.
وی از مسئولان شیلاتی شهرستان و معاونت صید و بنادر ماهیگیری خواست در راستای توسعه و ترویج  روش صید قلاب و اصولی در این منطقه مجدانه تلاش کند.
مدیر کل شیلات هرمزگان با اشاره به اهمیت توسعه، رونق اقتصادی و تولید، صیادی و آبزی پروری را دو اصل مهم توسعه خواند و تاکید کرد: در این مناطق امکان سنجی و ظرفیت یابی آبزی پروری به ویژه پرورش ماهی در قفس و میگو در دستور کار شیلات شهرستان جاسک و واحدهای مربوطه شیلات استان قرار گیرد و تا سرحد ممکن از ورود صیادان به آبزی پروری حمایت شود.
دریایی با اشاره به وجود محدودیت در ذخایر آبزیان تصریح کرد: در صورت وجود هرگونه ظرفیت و مسیر قانونی بی شک از اخذ مجوزهای صیادی برای این حوزه حمایت خواهیم کرد.
این مسوول حل دغدغه های جامعه صیادی را دغدغه و وظیفه شیلات خواند و گفت: مشکلات مربوط به راه های دسترسی خارج از وظایف و مسئولیت های شیلات است اما تا سرحد توان در این زمینه پیگیری و حمایت خواهیم کرد.
مدیر کل شیلات استان با اشاره به اینکه کمبود نیروی انسانی و تجهیزات در مقابله با صید غیر مجاز و پیشگیری از آن یکی از چالش های بزرگ پیش روی شیلات هرمزگان است، عنوان کرد: صید و صیادی اصولی و پایدار بی تردید نیازمند همراهی و حمایت مسئولین و همچنین همراهی صیادان در استفاده از روش های صید اصولی و پیشگیری از صید مخرب و غیر مجاز است.
دریایی با اشاره به اینکه  شرایط و راه دسترسی مرکز تخلیه صید گابریک و برخی مناطق اطراف با مشکلاتی روبرو است، پیگیری جانمایی مرکز تخلیه صید جدید برای مردم این مناطق را در دستور کار رئیس شیلات شهرستان جاسک، معاونت صید و بنادر ماهیگیری شیلات استان و واحد فنی این اداره کل قرار داد.
تسریع در تکمیل بندر صیادی گوگسر، ارتقا ایمنی و خدمات آتش نشانی، اقدام به جمع آوری ادوات صید مخرب، همکاری و همراهی در برخورد با صید غیر مجاز، ارتقا فعالیت های تعاونی های صیادی و ... از جمله تاکیدات و موارد مطرح از سوی مدیرکل شیلات استان و هیئت همراه در این بازدیدها بود.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها